Suhted

Partner, kes sõnelema kipub, võib püüda hoopis armastust päästa. Ka läbipõlenud kaaslast ei maksa kergel käel hüljata. Ent millal on kuri tõepoolest karjas?

Kas jätkata kooselu või minna lahku? Kuidas küll otsustada? (13)

Siret Mägi, 8. september 2018, 00:01
Foto: RelaxImages/REX

„Kui paar alailma tülitseb, ei pruugi see olla märk sobimatusest või vaenulikkusest, vaid võib olla tingitud vähemasti ühe osapoole katsetest kooselu parandada, häirivaid teemasid läbi arutada,“ toob psühholoog ja paariterapeut Aita Keerberg näite, miks ei tasu ebameeldivate nääkluste ilmnedes kohe kohvreid pakkima joosta. 

Naisteajakirjad ja -portaalid kogu maailmas hoiatavad kümnete ohumärkide eest, mis andvat tunnistust, et paarisuhtel pole tulevikku. Milliseid neist tõsiselt võtta?

Aita Keerbergi kurvastab, et lootusetute olukordade hulka loetakse tihti ka sellised, mida oleks kergesti võimalik terapeudi abiga leevendada või lahendada. „Võib juhtuda, et partner, kelle jaoks on pereelu eriti tähtis või tähtsaks muutumas – näiteks lapse sünni tõttu –, tunneb muret ja tahab suhet parandada, aga ei saa millegipärast selle parandamisega ilma häält tõstmata hakkama. Kriitilise teema ülesvõtmise taga võib olla hoopis sõnum: ma tahan meie armastust ja lähendust suurendada,“ selgitab psühholoog üht võimalikku tülide tagamaad.

Samal teemal

27. november 2018, 22:46
Miks tahab kaaslane mõnikord suhtes aja maha võtta?
28. september 2018, 16:32
Mis on tõhusaim viis eksist üle saada? Teadlased selgitasid välja!
7. september 2018, 00:01
HEDVIG HANSON: panin kodu müüki raske südamega, elusündmused viisid selleni
4. september 2018, 11:30
Victoria Beckhami sõnad paistavad abielukriisi kinnitavat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee