Mitmesugust

HAANJA VEINITALU PERERAHVAS: „See pole äri, millega kiire õitsengu majja tood.“ (3)

Silja Paavle, 26. august 2018 12:56
EESTI KÕRGEIMAL VIINAMÄEL: Marise ja Mati Kivistiku maadel kasvab üle saja viinamarjataime 222 meetri kõrguse Servamäe lõunanõlval.  Foto: Silja Paavle

«Meie vanuses võib ju mõelda, et 50 aastat on elatud, mis siin enam oodata. Tegelikult on ka selles vanuses võimalik elada huvitavat elu ja pidevalt midagi juurde õppida,» ütleb Maris Kivistik, kes rajas koos abikaasa Matiga Haanja kuplite vahele veinitalu.

Õigupoolest oli Haanja mägisel maastikul Uue-Saaluse külas asuv Kõivsaare talu Marisel (50) ja Matil (54) juba paarkümmend aastat. Esialgu suvekoduna, kuid paari aasta eest otsustati lõplikult Uue-Saalusele kolida. «Lapsed sündisid noorelt, nüüd on nad oma elu peal ja meil võimalik rohkem endale pühenduda,» põhjendab Maris. Liiati kripeldas tal tükk aega hingel teadmine, et pikaaegse riigiametnikuna peab ta kuidagi hakkama pensionipõlveks oma seljatagust kindlustama.

Edasine on juba kokkusattumuste jada. Näiteks see, et 18 aasta eest istutasid nad oma talu maadele hektarite viisi astelpaju. Ja see, et 2012. aastal katsetasid Maris ja Mati koduveini teha ning said sõpradelt selle eest kiita. «Nagu öeldakse: kita ulli ja ull juuss surnuss,» muheleb mees.

Samal teemal

23.09.2018
Õunad ei mahu enam kuskile ära? Valmista neist veini!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee