Mitmesugust

KAS TEADSID? Ansambli Fix mehed on tõelised kalastusfännid! (1)

Silja Paavle, 15. august 2018 09:10
KIRGLIKUD KALAMEHED: Väino Land tunnistab, et kuigi kalale väga sageli viimasel ajal ei jõua, hakkab seinal õnge nähes süda alati veidi põksuma.Foto: Aldo Luud

«Loodus kuulub muusika juurde. Esinemised toimuvad ju suure kära ja massiga ning tekitavad palju emotsioone – kuskilt tuleb rahu leida,» pakub sel nädalal poolesaja aasta juubelit tähistava ansambli Fix üks eestvedajaid Väino Land, miks suur osa bändipoistest on kirglikud kalamehed.

Tõepoolest – kui vaadata Eesti ühe vanema ansambli koosseisu, on tuleval reedel Tartus toimuval juubelikontserdil lavale astuvatest meestest lausa viis ehk Vello Toomemets, Viljo Tamm, Evald Raidma, Mait Paldra ja Väino Land aastaid kirglikud kalalkäijad.

Või nagu ütleb bassimees Mait Paldra: «Kõigepealt tahetakse kalale minnes kala saada, siis suurt kala ja viimaks hakatakse lihtsalt kalal käima.» Ehk kõik mehed kinnitavad justkui ühest suust, et kalalkäimine on muust maailmast väljalülitamiseks parim tegevus. «Kogu see protsess on mõnus ja rahustav. Ja kui ka kala saab, on see vaid boonus,» kiidab laulja Viljo Tamm lisades, et selline tegevus hoiab vaikselt, kuid kindlalt liikumises.

Kalastamise juurde jõudsid kõik mehed juba poisikesepõlves. Fixi üks eestvedajaid, kitarrist Väino Land meenutab näiteks, kuidas väikesena Päriveres nooremaid kantseldas. Tegi seda ise jalgupidi vees, õng käes, ja ümises Robertino Loretti laulu «Jamaica».

Looduses viibimine võlub

Kui klahvpillimängija Evald Raidma käis lapsest saati Viljandi järvel koos isaga, siis Viljo Tamm elas Pärnus jõe kaldal ning hiilis üksi salaja õngega vee äärde. «Ega tol ajal ju hoovist naljalt välja lubatud,» nendib ta. Õngegi ostis ta salaja kogutud raha eest maja all asunud spordipoest.

Samal teemal

13.10.2018
VIDEO | Priit Pihlap: Ivo Linna ütles, et „Tsirkus” on Eesti kõigi aegade parim rokklugu
18.08.2018
GALERII | Ansambel FIX tähistas 50. tegutsemisaastat!
17.08.2018
Priit Pihlap: "Fix on eesti muusikas üks suur vundamendikivi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee