Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 8. august 2018 13:25
Kui mehel on valus seksida, siis võib põhjuseks olla lihtsalt kerge põletik. Aga probleem võib olla ka tõsisem. Kindlasti peaks mees vahekorra ajal valu tundes pöörduma arsti poole, aga kasulik on end viia kurssi üheksa kõige sagedasema meestehädaga, mis seksides valulikkust põhjustavad. Health annab nende sümptomitest ülevaate.

Peyronie’ tõbi

Peenise deformatsioon ehk kuju muutumine. Riistale tekivad kõvad ja tihked naastud, mis põhjustavad valulikku erektsiooni, erektsioonihäireid ja peenise kõverdumist. Umbes pooltel juhtudel taandub haigus ise, aga kindlasti peab seda jälgima.

Eesnäärmepõletik

Prostatiit on eesnäärme põletik või infektsioon, mis tekitab paistetust ja valu peenise taga olevas osas (põie all), valu või kõrvetust urineerimisel ja valulikku erektsiooni.

Kuseteede põletikud

Kindlasti vajavad ravi, kuna neil on omadus laieneda ja muutuda väga tõsiseks.

Pärmseeneinfektsioon

Peenisepea piirkonnas tekib sügelus- või kõrvetustunne.

Dermatiit

Nahapõletik, mida võib tekitada tundlikkus kemikaalide või seebi suhtes. Kaasnevad lööve, punetus, villid ja sügelus.

Herpes

Genitaalherpese puhul on riist ärritunud ja valulik ja seks eriti valus. Raviprotsessi ajal peab igal juhul seksi vältima.

Psoriaas

Kestendavad punased laigud nahal. Saab ravida kergete steroidkreemidega, nakkusohtlik ei ole.

Fimoos

Eesnaha kitsenemus. Eesnahk muutub liiga kitsaks, et seda saaks üle peenisepea tagasi tõmmata.

Parafimoos

Tekib, kui liiga kitsast eesnahka jõuga üle peenisepea tagasi tõmmata. Eesnaha kude saab traumeeritud ja tagasi peenisepeale seda tõmmata ei saa.