Inimesed

Meditatsioonilaagris käinud Helen Adamson: „Olin kümme päeva järjest täiesti vait.“ 

Helle Rudi, 25. juuli 2018 11:11
ELU PARIM AASTA: Helen on aastaid vaevelnud tervisehädade käes ja on nende leevendamiseks ära proovinud mustmiljon eri viisi. Praegu on ta leidnud süsteemi, mis tema jaoks töötab. "Tean, et olen seda varem öelnud, ent praegu on minu parim aasta," tõdeb ta rõõmsalt.Foto: Daisy Lappard, Erakogu

Eneselegi üllatuseks möödus laulja Helen Adamsoni jaoks esimene nädal täielikku vaikimist kui muuseas. Ent ühel hetkel sai sügavale hingesoppi peitunud must masendus ta ikkagi kätte. Siiski õnnestus laagrisse maha jätta nii see kui ka teised igipõlised hirmud.

Kümnepäevasesse meditatsioonilaagrisse läks Helen (31) täieliku võhikuna. Kodus oli ta varem küünlaleeki jälgides mõtteid paar korda korrastanud, kuid tulemuseta. Laagris algas see äratusega ja lõppes magamaminekuga. Lisategevused olid keelatud.

Kõik toimus vaikuses, sest vipassana-kursusel praktiseeritakse nn üllast vaikust. See tähendab vaikust nii kehas, kõnes kui ka meeles. Ühtlasi hõlmab see suhtlust üksteisega, sest teistega rääkimine ja isegi silma vaatamine on keelatud. Kohapeal eraldatakse mehed ja naised ning vajadusel toimub ainus suhtlus guruga.

Samal teemal

08.03.2020
ELUMUUTEV KOGEMUS: kuidas mõjub 10 päeva vaikimist ja 100 tundi mediteerimist?
05.12.2018
Helen Adamson netikommentaatoritest: ma ei viitsi vastu võtta seda p***a ja vihaseid inimesi, kellel puudub empaatiavõime
30.11.2018
Helen Adamson läks kallimast lahku: ma ei oleks osanud ette kujutada, et miski on nii raske
23.11.2018
Mis juhtus? Helen Adamson peab liikumiseks kasutama karkude abi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee