Inimesed

Jaaninädalavahetusel saab kergemate tervisehädade korral abi valveapteekidest 

Silja Paavle, 23. juuni 2018 13:56
Heitlikust ilmast hoolimata kipuvad pidulised sageli oma võimeid üle hindama, mis põhjustab väiksemaid traumasid ja põletusi.Foto: Robin Roots
Jaaninädalavahetusel saab kergemate tervisehädade puhul nii Tartus kui Tallinnas abi ööpäev läbi avatud valveapteekidest.

Tõnismäe Südameapteegi juhataja Külli Tederi sõnul tähendab jaanipäeva sattumine nädalavahetusele seda, et mõned apteegid sulgevad jaanilaupäevale eelneval reedel ehk 22. juunil ja jaanilaupäeval 23. juunil oma uksed tavapärasest varem. Samuti on 24. juunil ehk pühapäeval suurem osa apteekidest suletud. Seepärast ongi oluline teadmine, et jaaninädalavahetusel saab kergemate tervisehädade korral abi valveapteekidest.

Möödunud aastate jaanipühad näitavad, et pühade ajal esineb inimestel tavapäraset enam seedehäireid, mis tuleneb eelkõige rohkest ja rasvasest toidust ning alkoholist. "Samuti ostetakse rohkem pohmellivastaseid preparaate, valuvaigisteid, rasestumisvastaseid vahendeid, aga ka plaastreid ja antiseptikume,“ loetles Südameapteegi proviisor ravimeid, mille tarbimist jaanipühad tõstavad. 

Valveapteegid asuvad Tallinna kesklinnas aadressil Tõnismägi 5, Lasnamäel, aadressil Vikerlase 19 ja Tartu Raekojas. Lõuna-Eestis asub lisaks valveapteegile Tartus ka ööapteek, aadressil Ringtee 60a, mis on avatud iga päev hommikul kella seitsmest üheni öösel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee