Kultuur

Nõgese käsitöötalu pererahvas: teeme seda, mida hing ihkab 

Silja Paavle, 25. juuni 2018 13:43
ÜHESKOOS LÄBI ELU: Kõige sagedamini istuvad Piret ja Allan üheskoos maja taga terrassil, imetlevad künkalt avanevat vaadet oma valdustele ning arutavad ilmaasju. Taustaks on sageli küll Tallinna–Tartu maanteelt kostev müra, kuid Pireti sõnul võib seda võrrelda lennujaama kõrval elamisega – kui oled aastakümneid selle sees, ei pane müra tähelegi.Foto: Silja Paavle

Kuidas elada külas, kus bussid ei peatu, lähim korralik pood asub 33 kilomeetri kaugusel ja tormidega kaob elekter päevadeks? Nõgese käsitöötalu pererahvas teab vastust: tuleb teha vaid endale südamelähedasi asju.

Piret (47) ja Allan (49) Kreitsman on Harju-Järvamaa piiril Mustla-Nõmmel elanud juba mitukümmend aastat. Alul kortermajas, kuid siis renoveeriti perele sobivaks tsaariaegne metsavahikoht.

Pireti viimane palgatöö oli viie kilomeetri kaugusel Ardus, kus ta õmblustöökojas meister-tootmisjuhi ametit pidas. Siis hakkas rutiin tapma ja naine otsustas töölt ära tulla.

"See, kes kõike hinge võtab, põleb kiiresti läbi," nendib Piret. Ta kogus aastajagu mõtteid, kirjutas töötukassale äriplaani, sai võimaluse uusi masinaid juurde osta ja lõi kodutallu õmblusettevõtte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee