Mitmesugust

IDEID JA SOOVITUSI: kuhu minna jaanitulele? 

Helle Rudi, 22. juuni 2018 10:37
Jaanilõke Foto: Aldo Luud
Aasta ühte kõige ilusamat ööpäeva ei tasu üksnes koduõuel veeta. Kui on soov tavapärasest teistsuguse jaaniõhtu järele, aitab Naisteleht valikuvõimalusi suurendada.

HARJUMAA

"Ärkamisajast ärkamisajani"

Aeg: 23. juuni kell 19.00

Koht: Eesti Vabaõhumuuseum 

Vabaõhumuuseumi jaanituli on sel aastal teistsugune. Eesti suurel juubeliaastal vaadatakse olulisi murdepunkte meie riigi kujunemisel. Õhtu algab jaanitulede süütamise rongkäiguga, enne kogunetakse muuseumi peavärava juurde. Külalistele pakutakse muusikat, tantsu, head toitu ja jooki. Esinevad Ultima Thule, Seitsmes Meel, Jäääär, Kukerpillid, Suprjadki, Leigarid ja Pritsu Brass.

Pilet: 7.50–28.50 

Vanamõisa jaanituli

Aeg: 22. juunil kell 18.00

Koht: Vanamõisa vabaõhukeskus 

Suvist pööripäeva tähistatakse Tallinna külje all suure peoga. Esinevad Jan Uuspõld, Vanemõde ja Liis Lemsalu. Vanemõde sai tegutsemiseks ajendi, kui 1985. aastal keelati ansambli Turist tegevus. Lisaks astuvad üles akordioniklubi Amulett ja rahvatantsijad. Lastele on avatud atraktsioonide ja tegevustega lasteala. Peetakse ka Beyblade’i spinnerite miniturniiri.

Pilet: 6.50–10.00 

Vege ja alkovaba jaanituli

Aeg: 22. juuni kell 16.00

Koht: Liipa talu 

Kuidas oleks jaanipäev ülesöömise ja laastava peavaluta järgmise päeva hommikul? Vaba aega sisustatakse mängude, võistluste, jõukatsumistega. Saab ka rannamõnusid nautida. Esimest korda korraldatakse Eesti rahva vegevorstikooli ja vegevorstitoppimise võistluseid.

Pilet: kõik külalised pääsevad tasuta jaanitulele ainult Facebooki nimekirja alusel 

LÄÄNEMAA

Vormsi jaanilaupäev

Aeg: 23. juuni kell 19.00

Koht: Hullo kiigeplats

Esineb ansambel Folksell. Õhtut juhib Sulo Särkinen. Näha saab Vormsi rahvatantsijaid. Kui juba saarele satud, vaata üle ka maailma suurim rõngasristide kogu Vormsi surnuaial. Vanim säilinud rist on 1743. aastast ja kõik ristid on talupoegade endi valmistatud.

Pilet: tasuta

HIIUMAA

Kärdla jaanituli

Aeg: 22. juuni kell 19.00

Koht: Kärdla linnapark 

Tänavust jaanituld peetakse koos Õnne festivaliga. Kõik soovijad saavad festivalist osa päeva esimeses pooles. Jaaniprogrammis arutletakse teemal "Mis on õnn?". Vestlusringis osalevad Elery Tammemägi, Jesper Parve ja Aivar Haller. Toimub tantsurännak Rain Vainiku ja Reigo Ahvenaga. Päev lõpeb tulerituaaliga.

Pilet: alates kella 19.00 on osalemine tasuta 

RAPLAMAA

Kohila valla jaanik

Aeg: 23. juuni, grillivõistlus hakkab kell 14.00, lõke süüdatakse kell 19.30

Koht: Loone linnus 

Jalga keerutatakse Untsakate rütmi saatel ja samal päeval selgitatakse Raplamaa meister grillimises. Grillivõistlusel osalemine on tasuta ja võistelda võib kõikide grilliaparaatide ning BBQ-ahjudega, v.a elektrigrilliga.

Pilet: tasuta 

PÄRNUMAA

Rahvuslik jaaniõhtu Kurgjal

Aeg: 23. juuni kell 17.00

Koht: C. R. Jakobsoni talumuuseum 

Jaaniõhtul tehakse läbi eestlaste iidne jaanikombestik: pärgade punumine, kiikumine, neiu mehele vitsutamine, loomadele pärgade panemine jms. Töötoas valmistatakse sõira. Saab laulda, tantsida ja rahvuslikke mänge mängida. Kõigil on võimalik kaasa osta kohalikku talutoitu.

Pilet: 3.00 

TARTUMAA

Jaanilaupäev Raadi mõisapargis

Aeg: perepäev algab kell 17.00 ja kontsert kell 20.00

Koht: Raadi mõisapark 

Rahvakalendri kõige romantilisem püha on sajandeid toonud igas vanuses pereliikmeid ühiselt lõbutsema. Peale laulu ja tantsu on Eesti Rahva Muuseum ning selle Sõprade Selts välja mõelnud palju teisi tegevusi, mille saatel mõnusalt aega veeta. Lubatakse rahvamuusikat, jaanituld, kauneid vaateid, mänge ja tantse. Esinevad Torupilli Jussi trio, Lõõtspillipoisid, Heino Tartes ja Sõbrad ning Kiiora.

Pilet: tasuta 

VÕRUMAA

Mehkamaa jaanituli

Aeg: 22. juuni kell 19.00

Koht: Mõniste park

Kohustuslikus kavas on omal kohal jaanimängud väikestele ja suurtele. Samal õhtul esietendub Mõniste rahvamaja näiteringi etendus "Hulkurivalss". Jalga saab keerutada K.T.K muusika saatel.

Pilet: tasuta 

Jaanipäev Treski küünis

Aeg: 23. juuni kell 20.00

Koht: Treski küün 

Raadio Elmar ja Treski küün korraldavad ühise olemise, mis on tavapärasest kavast veidi teistmoodi – see on jaani-reggae. Õhtu keskmes on rõõmsad ja keskmisest veidi naljakamad, toredamad ning ägedamad inimesed. Õhtujuht on Jaan Pehk ehk Orelipoiss. Muusikana kõlavad Anguse parimad palad. Kavas on ka jaanimängud ja -disko.

Pilet: 8.00–30.00

VILJANDIMAA
Mulgi jaanituli

Aeg: 23. juunil kell 19.00

Koht: Karksi ordulinnus 

Aastaid Karksi ordulinnuses jaaniõhtut veetnud inimesi ootab sel aastal ees üllatus. Tavapärane programm on seekord veidi teistsugune. Kahe artisti asemel esineb kolm! Laval astuvad üles Merka, Põhja-Tallinn ja Toomas Anni. Tantsimiseks kõlavad hitid 1980ndatest. Lastele on oma ala, kus peetakse mitmeid võistlusi. Vabatahtlikud pritsumehed panevad püsti haagis- ja kilesauna. Peale köieveo ja porivaiba rullimise saab mängida ka viimase aja lemmikut – kettagolfi.

Pilet: tasuta

SAAREMAA
Salme jaaniõhtu

Aeg: 23. juunil kell 19.30

Koht: Salme rannapark

Pidu algab Salme vallateatri kogupereetendusega «Ragna, viikingitütar …». Lugu räägib viikingitüdrukust, kelle isa Gunnar Norskaja on kuulus pealik. Nagu kõik väikesed viikingid, unistab ka Ragna pealikuks saamiseks ja koos vaprate sõdalastega mereretkele sõitmisest. Kuid see pole nii lihtne, nagu tundub, sest pealik on olemas. Pealegi, väikesed tüdrukud ei saa ju pealikeks. Või saavad? Eeskavana esinevad veel Kirikkari, Meelespea ja Öieti. Tantsuks mängib Kolm Soovi.

Pilet: tasuta

LÄÄNE-VIRUMAA

Linnape küla jaanituli

Aeg: 22. juunil kell 19.00

Koht: Linnape mõisa park

Sellel jaanitulel alkoholi ei müüda, sest mõnusat olemist saab nautida ka napsuse peata. Peo tõmbavad käima Jane & Rene, kuid oma koht on ka traditsioonilistel mängudel. Jaanituleliste kõhu täidab kohapeal Linnape kohvik. Linnape mõis on küll suures osas hävinud, kuid pargis ringi jalutades võib ajastutruud olustikku siiski ette kujutada.

Pilet: 5.00 täiskasvanu, perepilet 15.00 (kaks täiskasvanut ja kuni kolm last, iga järgnev laps + 2.00).

IDA-VIRUMAA

Mäetaguse jaanituli

Aeg: 22. juuni kell 20.00

Koht: Kooli tänav 

Mäetaguse jaaniõhtu simmanil esineb ansambel PunDerPunt. Peale tantsumuusika aitavad meeleolu luua ka rahvatantsurühm, rahvamuusikaansambel ja puhkpilliorkester. Samuti võivad kõik pidulised osa võtta rahvalikest mängudest ja võistlustest. Avatud on puhvet. Hoolitseva žestina on Alutaguse vald jaaniõhtul ka eribussi käima pannud.

Pilet: tasuta

Samal teemal

22.06.2018
Treski Küünis toimub lõunamaine jaanipidu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee