Mitmesugust

KIUSAMINE TÄNAVAL: poisike oli seljaga vastu elektriposti ja nuttis, kuid keegi ei aidanud... (12)

Naisteleht.ee, 6. juuni 2018 16:11
Foto: PantherMedia/Scanpix
Facebookis jagatakse ühe Tartu mehe postitust, milles ta kutsub ligimesi märkava abivajajaid. Just üht sellist poisikest, kelle kallal näitasid oma jõudu kolm kiusajat, märkas üks tähelepanelik kodanik täna.

Nii oli Silver teel mööda Narva maanteed Tartu kesklinna suunas, kui märkas, et Peetri kiriku juures asuvas bussipeatuses toimub midagi lubamatut.

Tähelepanelik mees peatas oma auto ja otsustas sekkuda, kui talle sai selgeks, et kolm poissi olid ühe õnnetukese kallal.

Ohver oli surutud seljaga vastu elektriposti ja nuttis. Teda tõugati ja tema asju kisuti.

"Peatuses oli mitu täiskasvanud inimest - tõsi mitmed neist eakad - kuid mitte ükski ei sekkunud," kirjutab Silver.

Samal teemal

Silver sekkus ja võttis esimese ründaja ette. Ega ühtki vastust ta ei saanud, et miks kolmekesi ühe kallal ollakse.

"Nägi teine välja üsna ümarik, näris nätsu, soeng oli ka selline nagu Ronaldol peale jalgpallimatši - ei paistnud ta kuidagi erilisem välja sellest, keda kiusas. On keeruline mõtestada lahti selliste laste soov olla teistest parem, ilusam, ägedam või popim. Usun, et selline soov tuleb kodusest kasva(tama)tusest," kirjutab abistaja ja meenutab oma noorust, kus ta ka ise abi vajas.

"Oli minul kooliajal küllalt juhtumisi, kus ootasin, et mõni täiskasvanu appi tuleks, kui kambas terroriseeriti - seda juhtus väga harva. Tean, kui kehv on tunne, kui Sa tunned enda suhtes ülekohut," kirjutab Silver ja lisab: "Ja tean, kui väga üks lapsesüda abi ootab."

Tema postitus ei ole mõeldud kiituse saamiseks, vaid selleks, et ka teised inimesed märkaks ja julgeks sekkuda. Aidata neid, kes seda vajavad.

"Iial ei tea, kui kasulikud on paar lauset mõne hinge päästmiseks," võtab ta täna kogetu lausega kokku.

Kas sina oled sattunud kellegi kiusamise tunnistajaks? Kas oled sekkunud? Või ei ole julgenud seda teha? Miks? 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee