Foto: Pixabay
Helen Perk 30. mai 2018 20:29
Ilutrendid soosivad jätkuvalt lühikesi küüsi. Kui sind aga trendid ei köida ja aeglane küünekasv morjendab, saab abi mitmeti.

Ilutrendid soosivad jätkuvalt lühikesi küüsi. Kui sind aga trendid ei köida ja aeglane küünekasv morjendab, saab abi mitmeti.

«Küüne moodustumine algab küünejuures. Seal käib tihe töö uute rakkude loomiseks, mis on meile nähtavad juba küüneplaadi näol,» selgitab Salon-K küünetehnik Kristel Laansoo küünekasvu toimumist. «Põhjuseid, miks küüned kasvada ei taha, võib olla mitu: elukutsevalik, stress, kehv toitumine, elustiil, teatud ravimid, samuti vesi, puhastusvahendid, külm ilm.» Kristel toob näite oma töökogemusest. «Pole haruldane, et suurtel kohvitarbijatel on kohutavalt kuivad käed, sest kohv mõjub teadupärast diureetikumina ja võib vedelikupuuduseni viia kogu keha, sh küüned. Tagajärjeks ongi kuivad ja kihistuvad küüned, mis omakorda ebamugavalt ja valulikult murduvad.» Parim viis, kuidas küünekasvule hoogu anda, on juba eos küünejuurele toitaineid pakkuda nii sees- kui ka välispidiselt.

Suvi

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99