Mitmesugust

Inga Lunge: „Tunne on erakordne. Minu beebi ju.“ 

Mari Kukk, 18. mai 2018 11:50
Foto: Daisy Lappard

«Tom ütleb, et kui ma kirjutamislainele satun, elan kui teises maailmas – ei kuule, ei näe, ei söö, ei joo,» räägib verivärske lasteraamatu autor Inga Lunge. Ideed võivad teda tabada ka keset ööd.

Lastekirjanikuks Inga (37) end pidada ei tihka ja jääb tiitli suhtes tagasihoidlikuks. «Ega see, kui oled linnukasti valmis meisterdanud, tähenda, et oled kohe ehitaja valmis,» ütleb ta ja peab tõelisteks lastekirjanikeks näiteks Leelo Tungalt ja Heiki Vilepit. Ent ka paljusid teisi, keda üles lugeda ei jõuagi – nii palju on neid, keda imetleda ja kelle loomingust sügavalt lugu pidada. Oma esimese lasteraamatu «Nupukas Nora» üle on Inga aga kahtlemata üli­õnnelik. «Anda välja oma raamat! See tunne on erakordne, minu beebi ju,» kiidab ta. Tegelikult on Inga ennegi kirjutanud: tekste teatrietendustele ja laulusõnu – seega pole kirjatöö talle võõras. Kirjutamine on mitmel rindel rabava naise jaoks eneseväljendusvorm – ja talle omane. Vahel ringlevad pildid ja kujundid Ingal peas ning ainus viis, kuidas pea ­klaariks saada, on need paberile panna. Näitlejanna meenutab, kuidas ta juba teismelisena valu ja üleelamisi teatud piirini hoidis ning siis lõpuks endast välja kirjutas. «Kirjutamine mõjub vabastavalt – see on minu jaoks tõeline teraapia.»

«Nupukas Nora» räägib viieaastasest samanimelisest tüdrukust, kel on vahva pere – ema, isa, vend, sõbrad – ja omad tegemised-toimetused. Lisaks üks unistus, mis tõelisuseks saab. Kaante vahele on pandud südamlikud lapselood, mis ei ole üks ühele maha kirjutatud Inga tütre Nora Anni elust.

Samal teemal

02.09.2019
Inga Lunge: huvitaval kombel kibeleb kooli hoopis Nora Anni 15aastane vend
06.09.2018
SUUR SEGADUS: kas Inga Lunge lahkub seriaali „Pilvede all“ pearollist?
20.07.2018
Inga Lunge kinkis abikaasale juubeliks väikelaevajuhi kursused
08.06.2018
Kas Inga Lunge lahkub menuseriaalist „Pilvede all“?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee