Blogid

BLOGIAUHINNAD | Reisiblogija Sirli Kellian: liiga detailseks oma eraelu kohta ei tasu minna, kuna see võib tagasilööke anda 

Jaanika Vilipo, 7. mai 2018 13:28
Sirli KellianFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Sirli Kellian, 28-aastane, restorani juhataja.

Bloginimi ja -aadress: Sirli Austraalias, www.sirliaustraalias.com

Lugejate arv päevas: Keskmiselt 10 lugejat päevas.

Kui kaua oled bloginud:  Alustasin blogimisega, kuna olin plaanimas pikemat reisi Austraaliasse ja tahtsin platvormi, kuidas saaksin mugavalt oma tegemisi sõpradele ja perele kajastada. Nii on minu blogi reisinud koos minuga, alates 2012. aastast kuni tänaseni.

Kandideerimise kategooria: Elu välismaal.

Sirli Kellian Foto: Erakogu

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Ma ei mäleta, et mul muid nimesid valikus oleks olnud, kui Sirli Austraalias – tahtsin, et nimi kajastaks üsna selgelt, millega tegu.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ma ei ole suur arvamusblogija, et erinevatel teemadel suuresti sõna kipuksin võtma, aga olen õppinud, et liiga detailseks oma eraelu kohta ei tasu minna, kuna see võib tagasilööke anda.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Olen kindlasti mõelnud blogimise asemel vlogimise peale, kuid pean tunnistama, et ajast jääb puudu ja leian samuti, et mulle meeldib blogimise formaat – võtta aega kirjutamiseks, siis kui seda on ja ei pea muretsema, et kas kaamera on ikka igal ajal olemas, et momenti jäädvustada.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ilmselt jah, aga eks see ole nagu iga teise trendiga, et osad jäävad seda tegema pikemalt ja teised liiguvad edasi uute trendide juurde. Ja samas, kes otsustab, et millal on liiga palju? Nii leiab igaüks endale meelepärase.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Mulle meeldib kombineerida jutu- ja pildipostitusi. Leian, et ainult pildid ei anna piisavalt mõtet edasi, teksti on ka juurde vaja. Kui materjali ja aega on, siis meeldib mulle ka videoklippe sisse kombineerida.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ei võtaks koostööd vastu.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Jah, mainisin seda juba enne, kuid oma era- ja tööelu koos detailsete faktidega proovin oma blogist siiski eemal hoida.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

On ikka – blogi sai avatud siis, kui tegin otsuse Austraaliasse reisima minna ja kirjutasin selle emotsiooni najalt ka esimese sissekande 28.novembril 2011. https://sirliaustraalias.com/2011/11/

Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad aadressil eba.marimell.eu anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

21.05.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Katrin Paukson: tegelen ohvrite ja kannatanutega – need on kohati karmid teemad
20.05.2018
BLOGIAUHINNAD | Pime blogija Kai: kui tekst on tühi, ei päästa ka kulmude peal tantsimine
11.05.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Karolina Noor: milleks pesta musta pesu avalikult kõigi silme all? Kahjuks näeb seda liigagi tihti
09.05.2018
BLOGIAUHINNAD | Reisiblogija Susanna Veevo: eestlased käivad nii adrenaliinirohketel reisidel, aga keegi peale lähiringkonna ei tea sellest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee