Isabel Agnes LukkFoto: Erakogu
Terttu Jazepov 6. mai 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Minu nimi on Isabel Agnes Lukk, olen 17-aastane sportlane ning gümnaasiumiõpilane.

Isabel Agnes Lukk Foto: Erakogu

Bloginimi ja –aadress: Isabel Agnes - www.isabelagnes.com

Lugejate arv päevas: 200

Kui kaua oled bloginud: Ma olen bloginud kõigest 5 kuud, kuid see on olnud tohutult äge teekond.

Kandideerimise kategooria: Kokandus- ja terviseblogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Alustades mõtlesin ikkagi kasutada enda nime, sest teistes sotsiaalmeediakanalites tuntakse mind ikkagi mu enda nimega. Sellepärast valisingi Isabel Agnese.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ma kirjutan blogis ning räägin ka videotes ausalt kõikidest suurematest asjadest, mis minuga hetkel toimuvad. Olen avatud ning valmis jagama ka raskeid hetki elus, eriti siis, kui sellest võib lugejatele abi olla. Kirjutan ja räägin palju mõtteviisist, tervisest ning treeningutest. Sellepärast olengi jaganud lugu sellest, kuidas sain üle oma elu kõige raskematest katsumustest.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Leian, et minu loov mõtteviis on eriti heas tööhoos just õhtu poole. Oma parimad ja populaarsemad postitused olen just sel ajal valmis kirjutanud.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Olen seda tegelikult ka teinud ja neid saab vaadata minu YouTube’i kanalist, mille nimi on Isabel Agnes. Kuid viimasel ajal olen seal uue suuna võtnud. Seepärast keskendungi blogis tervisele ning videod hoian uute ägedate ideede jaoks, mis on hetkel töös ja varsti ka ilmuvad.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Mina ei pea seda takistuseks, sest igaüks meist on eriline ja kirjutab oma mõtetest omal moel. Ma arvan, et meil kõigil on lugejatele midagi omapärast pakkuda.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Kõige rohkem ikka jutupostitusi, mis on kombineeritud piltidega. Mulle meeldib kirjutada ja pilte lisada, sest see annab hästi edasi infot, emotsiooni, kogemust ja olukorda, mida postituses kirjeldan. Samuti meeldib mulle teha ka lühifilme, mis ilmub aastas korra. Ka selle aasta lühifilmi stsenaarium on juba valmis ning läheb suvel töösse.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Kuna ma olen väga otsekohene ja aus inimene, kirjutan ausalt ka koostööpartneritest ja nende toodetest. Positiivse arvustuse kirjutamine millestki, mis mulle tegelikult ei meeldi, oleks ebaaus minu lugejate suhtes. Minu jaoks on oluline, et bränd, kellega ma koostööd teen, austab mind ning laseb mul olla ka mina ise.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Tagasiside on mu lemmik, olgu see positiivne või negatiivne. Saan sellest teada, mida peaks muutma või millega jätkama, eriti konstruktiivse kriitika puhul. Kuid ausalt öeldes ei ole ma tänaseni negatiivset tagasisidet saanud vaid ainult head, mis teeb mu südame tõsiselt soojaks. Minu lugejad on hoolivad ja ilusad inimesed, kes oskavad just vajalikel hetkedel postkasti sõnumeid saata.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Muidugi on isiklikke teemasid, mis internetiavarustesse jõudma ei pea, see kehtib kõikide inimeste kohta. Olgu selleks isiklikud suhted, pere või koduaadress.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Jah, on kättesaadav. Räägin selles enda tunnetest ja mõtetest, astudes vastu uuele aastale. Mind valdab ainult rõõm, kuna olen oma eesmärke saavutamas ja armastan oma elu. Tahan inspireerida inimesi liikuma, enda eest hoolitsema ning näidata ka seda, et taimne toitumine ja sport käivad käsikäes. 

Seda postitust saab lugeda siit.

Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.