Tiina KutterFoto: Erakogu
Jaanika Vilipo 5. mai 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Tiina Kutter, 26.a.

Bloginimi ja -aadress: Tiina elu, https://tiinaelublogi.wordpress.com/

Lugejate arv päevas: Keskmiselt 20

Kui kaua oled bloginud: Üks aasta

Kandideerimise kategooria: Aasta uustulnukas

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Tahtsin midagi lühikest, lihtsat ja enda kohta. Bloginimed, mis veel laual olid, oli Minu elu, Päev Tiinaga, Päev minuga. Aga just Tiina elu tundus see õige.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Üks peamine teema, milles tahaksin avalikult sõna võtta on koolielu (põhikool ja gümnaasium).

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Suurema osa kirjutan päeval, kuna postitusele on tavaliselt pilte ka vaja teha ning päeval on neid parem teha. Kuid võib juhtuda, et kirjutan kell üksteist õhtul kui näiteks olen lugenud ühe raamatu läbi ja tahan väga oma arvamust sellest raamatust kirja panna.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ei ole. Kuna blogimisega saab minu arvates olla rohkem privaatsem.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ma ei usu. Kuna mõned ei pruugi üldse blogida selleks, et saada endale like või järgijaid, vaid lihtsalt jagada oma arvamust. Just sel põhjusel blogin ka mina. Ma teen seda, et jagada oma arvamust ja kirjutada oma päevast, et saaksin hiljem sellele tagasi vaadata.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Mulle meeldib teha jutu- ja pildipostitusi koos. Kuna on hea kui jutu vahele on pandud ka mõni pilt, et nii saab rohkem aimu, millest blogija kirjutab ja tahab edasi anda oma lugejatele.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ma pigem kirjutan positiivse arvustuse. Kuna antud bränd on juba endale võtnud, et tahab ainult kiitvat postitust olenemata sellest, kas blogijale see üldse meeldib või mitte. Lisaks kui ma vastan eitavalt, siis nad lihtsalt lähevad teise blogija poole ja saavad sealt oma kiitva postituse.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kuna mu blogi on suht noor, siis kommentaare pole ma palju saanud. Õnneks negatiivseid pole üldse ning paar positiivset on.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Kindlasti on igal inimesel erinev arusaam, mis on isiklik ja mis mitte. Minu jaoks on isiklikud teemad enda pere ja tervis.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Jah, minu esimene blogipostitus on kättesaadav. Hea tundega. Kuna see sai kirjutatud rohkem hetke ajendil, et vaatan mis saama hakkab.
Esimese postituse nimi on Looduse vingerpussid:

https://tiinaelublogi.wordpress.com/2017/05/10/looduse-vingerpussid/#comments

Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad aadressil eba.marimell.eu anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.