Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Kadi: julgust on minus piisavalt 

Terttu Jazepov, 4. mai 2018 13:00
Kadi RaamFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Kadi, 19, õpin

Kadi RaamFoto: Erakogu

Bloginimi ja –aadress: Kadi Raam http://www.kadiraam.com/

Lugejate arv päevas: 300

Kui kaua oled bloginud: neli aastat

Kandideerimise kategooria: Elulised blogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Kui blogiga alustada plaanisin, olin ma 12. Sellises vanuses käis kohe väga huvitavaid bloginimesid peast läbi. Katsike, p2rlike jne. Õnneks ei läinud need blogid läbi, sest järiepidevus puudus ning kes teab, mida nii noorena sinna kokku oleksin kirjutanud.
Praeguseks nimeks jäigi minu enda nimi, mitte sellepärast, et ma ei viitsinud enam edasi mõelda, vaid sellepärast, et olen selle nimega igal pool mujal sotsiaalmeedias. Olen oma nime üle väga uhke.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Hetkel nagu pähe ei tule, aga kui mingi teema oleks, siis kindlasti võtaksin sõna, julgust on minus piisavalt.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Postitusi kirjutan nii, nagu aega on, enamasti õhtuti, sest nii on see juba sisse harjunud. Päeval tegelen õpingutega ning blogi jaoks jääb aega õhtuti.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Jah, olen mõelnud blogimise asemel ka vlogida. Olen seda mitmel korral ka alustanud, kuid jätnud sinnapaika, sest alati on midagi vahele tulnud.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Arvan, et meil ei ole blogijaid liiga palju. Vähe on neid, kes on suutnud ennast kuuldavaks teha ja kellel on tõesti suurel hulgal vaatajaid.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Enne ausus kui raha, eks kõik me vajame igapäevaelus raha ning nii mõnigi ei ütleks ära, et kellegi toodet või teenust kiita (praegu siis läbi vale) ning kergelt raha teenida. Siinkohal peaksid aga kõik brändid teadma, et on ka neid blogijaid, kes sellele liinile ei lähe ning võivad blogija postitusega hoopis häbi osaliseks saada. Mina olen üks neist blogijatest, kes pigem teeks tasuta tööd ja annaks oma lugejatele edasi ausat informatsiooni, kui hakkaks suure raha eest valetama. Nii kaoks lugejatel ju igasugune usaldus.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Eesti lugejad ei julge väga kommenteerida. Kui vaatan Malluka või mõnda teist blogi, siis kõige rohkem kirjutataksegi vaid Malluka postituste alla, teistele aga väga midagi. Inimesed võiksid aga veidi julgemad olla. Kirjutage ja avaldage oma arvamust.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Oma pereprobleeme ma avalikult lahkama ei hakka, see on kindel. Kui keegi aga küsib ning soovib nõu, siis olen individuaalselt hea meelega nõus oma kogemusi jagama. Sellist asja nagu postituse valmis kirjutamist ning siis selle kustutamist pole olnud. Kõik mõtted, mis olen kirja pannud, on ikka ka avaldamise nupu leidnud.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Kuna kadiraam.com pole siiski minu esimene blogi ning olen proovinud blogindust ka juba eriti noorelt (11-12 aastaselt), on tõesti minu esimene postitus siiani kättesaadav.
Tagasivaade sellele on aga küll piinlik. Mõtlen ikka ja jälle, miks ma küll selle meili parooli unustasin. Küll tahaks selle blogi maha võtta.
Kes vähegi vaeva viitsib näha, siis minu nime googeldamisega leiab selle postituse väga kergelt üles.

Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

02.04.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Ethel: kirjutan postitusi, kui lapsed on lasteaias
28.03.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Helina Seemen: on tore kuulda seda, kui mu tehtu on kedagi inspireerinud
26.03.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Marleen: jätan teatud teemad maailma eest peitu
25.03.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Helen Adamson: iga inimene saab teadlikult valida, mida ja keda ta oma ellu laseb

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee