Mitmesugust

Kadri Hinrikus: tundsin, et ei kuulu enam üldse kuhugi, ja see tegi haiget 

Naisteleht, 7. mai 2018 09:00
Foto: Daisy Lappard
«Olen nüüd vaba­kutse­line kirjanik. Teen kõvasti tööd ja olen rõõmus, et saan tegeleda sellega, mis mulle tõeliselt meeldib,» ütleb endine ETV uudisteankur Kadri Hinrikus, kel on praegu trükikojas juba kümnes lasteraamat.

Kadri Hinrikusel on erakordselt soojad pruunid silmad, mis oskavad vaadata väikese inimese südamesse. Ta teab, mis paneb muretsema mudilase ning mille pärast põevad koolilapsed. Kadri raamatud räägivad elust ausalt, ja ausust oskavad lapsed hinnata. Naise tööst peavad aga lugu ka täiskasvanud. Aprillikuu tõi talle toreda uudise: tema viimane raamat «Katariina ja herned» pälvis Tartu lastekirjanduse ehk Lapsepõlve auhinna.

Kadri ei salgagi, et möödunud sügis, mis tõi kaasa koondamisteate Eesti Televisioonist, oli talle raske aeg. «Olin seal ju 16 aastat. Iga päev inimene oma töö ja kolleegide peale ei mõtle, aga siis, kui see kirves kukkus ja seisin teisel pool müüri, sain aru, et ei kuulu enam nende inimeste hulka, kellega olin koos olnud nii kaua ja väga lähedaseks saanud. Tundsin, et ei kuulu enam üldse kuhugi, ja see tegi haiget,» räägib Kadri mõtlikult, iga lause järel pausi pidades.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu

Samal teemal

22.04.2019
Kadri Hinrikus: päris hea tunne, et enam ei ole kogu aeg pildil
02.04.2018
Monika Tamla lahkub ERR-ist: 20 aastat tööd teleekraanil on piisavalt pikk aeg
25.03.2018
NEEME RAUD LÄBIPÕLEMISEST: „Olin lõpuks paks, kole ja väsinud.“