Blogija Helena RoosaarFoto: Erakogu
Katharina Toomemets 2. mai 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Helena Roosaar 36 töötan, õpin, blogin kõige kõrvalt.

Bloginimi ja –aadress: Teekond vastupidavuseni, helkuteebsporti.blogspot.com.ee

Lugejate arv päevas: Kuue aasta jooksul üle 10 000. 

Kui kaua oled bloginud: Alates aastast 2012. 

Kandideerimise kategooria: Spordi- ja trenniblogid. 

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi? 

Spordi tegemine ei ole kunagi olnud ainult seotud tervise ja kehakaaluga, vaid iseloomu, eneseusu, järjekindluse ja tahte kasvatamisega Ja see on protsess. Sealt ka nimi Teekond vastupidavusele. 

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Kirjutan oma trennidest ja võistlustest ja nendest kirjutan alati nii nagu on. 

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kirjutan siis kui aega on. 

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Võib-olla kunagi tõesti. 

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Mind küll ei häiri. 

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Mul on tavaliselt jutt pluss pildid. 

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Seon ennast ikka asjadega, millesse usun või mis vähemalt tekitavad minus uudishimu. 

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Pigem saan positiivset vastukaja. Isegi kui tuleb negatiivset vastukaja, siis tavaliselt rohkem kui üheks päevaks nina norgu ei lase ja ajan oma asja edasi. 

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Tükk aega mõtlesin, et kas peaks vahel mainima, kuidas mul jooksmas ja võistlustel käies probleemid kõhuga on ja ma kogu aeg WC-d otsin. Aga ikka olen vahel kirjutanud, sest nii see lihtsalt on - ootamatused ei hüüa tulles ja häda ajab härja kaevu. 

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega. 

Jah, see on endiselt kättesaadav, loe SIIT

Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad aadressil eba.marimell.eu anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.