Erkki Foto: Erakogu
Terttu Jazepov 19. aprill 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Erkki. Õpin Narvas Kolledžis, töötan Toila SPA Hotellis administraatorina

Erkki Meidla Foto: Erakogu

Bloginimi ja -aadress: www.instagram.com/itserkki

Lugejate arv päevas: ~600

Kui kaua oled bloginud: 2016. aasta suvest

Kandideerimise kategooria: Elulised blogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Blogi nimi oli juba algusest peale see, mis ta oli. Mida lihtsam on bloginimi ja -aadress, seda lihtsam võimalus on, et inimesed mäletavad sind ka pärast esimest vaatamist!

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Eks ikka on teemasid, mis on südamele lähemal. Kuna proovin avastada puhkusega seotud teemasid/kohti/inimesi, siis kõik need ei mahu ka minu sisuloome juurde.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Õhtupoolikul, sest enamik inimesi on õhtul online'is ja vaatavad, mis toimub.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Vlogid pole minu jaoks - ei meeldi ja ehk olen liiga laisk nende töötlemiseks. Kuigi proovisin ühel puhkusel vlogida.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Eks neid ole piisavalt - teemasid, mida katta, on ka palju.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Kasutan oma blogis 95% pilte, sest inimestele meeldib neid vaadata.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Minult on küsitud paar-kolm korda brändi promomise kohta, kuid olen seni need ära öelnud. Kui teema ei kattu minuga ja ma ei ole seda enne kasutanud, siis ma ka seda ei promo. Olen alati oma posituste tegemisel aus ja valetama ma ei hakka.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kommentaare ja kõlkse tuleb vähe, rohkem on teemaks, kellega ja kuidas ma reisimas käin. Millest tulenevalt olen endale seadunud ühe reegli: minu blogi, minust ka pildid. Erandiks on eksprompt seltskonnad ja tegevused.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Kindlasti on teemasid, mida ma ei kajasta, sest tean, et keegi võib pahaseks saada. Planeerin oma postitusi nädalake ette, kus valin ja kirjutan pildi kohta teema, sisu ja tag'id valmis. On tulnud ette olukordi, kus täna kirjutan postitused valmis ja homme muudan/kustutan postituse Excelist ära.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Päris esimest postitust ma enda “blogi” alguseks ei nimetaks. Kuid alustasin postituste planeerimist ja katsetamist umbes 2016. aastal. Siis sai ka kõike tehtud ja postitatud. Eks ma vahepeal vaatan tagasi #tb postitustega, mis teinud ja kus olnud olen. Postitustele vaatan heade tunnetega tagasi - kuna olen selle postitanud, siis peab sel hea mõtte taga olema!

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.