Näljane Nelik Foto: Erakogu
Jaanika Vilipo 29. aprill 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Kertu, 21, üliõpilane, Marleen, 22, elukutseline rööprähkleja, Susann, 21, üliõpilane ja vabakutseline, Silvia, 22 üliõpilane ja vabakutseline

Bloginimi ja -aadress: Näljane Nelik, www.n4k.eeIG

Lugejate arv päevas: Me ei ole väga palju suunanud tähelepanu numbritele, üritame teha seda, mis meile meeldib ja oleme lootnud, et ka teised on huvitatud meie käikudest. Lugejate arv, võiks öelda, sõltub kuufaasist. 

Kui kaua oled bloginud: 2014. aasta oktoobrist.

Kandideerimise kategooria: Arvamus

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Kõigepealt sündis nimi ja alles siis tuli mõte teha blogi. Nimi “Näljane nelik” ja esialgne idee said paika ühe Noa restorani külastuse jooksul- lasime spontaanselt mõttel lennata ja tegime pigem nalja restoranide arvustamise üle. Esimene nimi, mis pähe tuli sai ka kasutusele võetud, sest just need me oleme - neli neidu, kes on alati valmis sööminguks.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Jah neid teemasid on meil nelja peale küll ja veel (seoses poliitikaga, seoses keskkonnasäästlikkusega ja isegi naiste hügieenist tahaks rääkida, kuna tampoonid on ühed õudsed asjad nii loodusele kui naise kehale), aga meie puhul on tegemist toidublogiga. Küllaltki kitsa valdkonnaga, mis on väga hea ning oma platvormi kasutame enamjaolt siiski ainult toiduteemalisteks sõnavõttudeks. Teistel teemadel on meil alati võimalus  oma isiklikel platvormidel juttu teha, mis ongi sotsiaalmeedia võlu - igaühel on oma platvorm olemas ning võimalik sellel arvamust avaldada.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Näljased töötavad nii öösel kui ka päeval. Kui on aeg kirjutada, siis on aeg kirjutada, kellaaeg ei mängi rolli, vaid tähtsad on MOTIVATSIOON ja tähtaja lähenemine. Teineteise motiveerimine ja tähtaegadest kinnipidamine on ühise blogi pidamise juures äärmiselt olulised asjad - oleme väga palju õppinud meeskonnatöö kohta N4K blogi pidades. Meie punt koosneb ka väga erineva elustiiliga inimestest - osad on ööloomad, teised jällegi hommikuloomad.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Blogis saab postituse ehitada üles ilusa süsteemiga nii, et saab ülevaatliku info teksti ja piltide näol. Vlogimist oleme mõelnud, kuid hetkel kasutusele pole võtnud. Ka tavalise videoga saab anda meeleoluka ülevaate restorani olemusest või mõnest emotsioone täis seiklusest ja seda oleme palju kordi kasutanud. Kaamera ees usutav ja enesekindel rääkimine nõuab aga kogemust, meil tuleb kirjutamine praegu paremini välja.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Eeskujuks on kindlasti blogijad, kes vaatavad ka Eestist väljapoole, kus võimalusi on rohkem. Ausalt öeldes ei ole me kunagi tundnud, et Eestis on blogijaid liiga palju, sest me ei näe teisi blogijaid oma konkurentidena ning seda mitmel põhjusel. Restoranidest blogimist ei ole me Eestis väga rohkem kohanud ning fitness- ja moeblogijaid ei kutsuks väga meie konkurentideks. Mida rohkem seda uhkem! Usume, et mida rohkem on blogijaid, seda rohkem areneb üleüldine blogikultuur Eestis - ettevõtted on vastuvõtlikumad koostööle ja lugejate arvukus tõuseb. Tahaks ka loota, et koos blogijate arvukuse kasvamisega liigub ka ühiskonna arvamus blogimisest üha positiivsemas suunas. Igaühel on õigus oma blogi loomisele ning meie toetame oma asja ajamist, sest see võib elus paljusid uksi avada.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Keeruline küsimus. Kõige rohkem meeldib teha lühikesi ja emotsionaalseid postitusi - kui külastus on olnud lõbus, siis on ka postitust lõbus kirjutada. Vahel aga lähevad postitused pikaks, liigselt informatiivseks ja tekstitihedaks ning neid ei ole meeldiv ei kirjutada ega lugeda.

Enamjaolt on meil igas postituses pilti ja juttu. Mõned postitused koosnevad aga pildist, jutust ja videost. Kõige parem on teha postitust, kus on natuke kõike - mitte miskit liiga palju, aga täpselt piisavalt, et emotsioon ja info edasi anda.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Kõik meie koostööd põhinevad kokkuleppel, et me kirjutame oma blogisse täpselt seda, mida me tahame sinna kirjutada - raha eest me head juttu kirjutama ei hakka. Neli erinevat inimest omavad niigi meie näitel üldjuhul erinevaid arvamusi.  Kui meie poole pöördutakse sooviga, et kirjutaksime hea arvustuse, siis variante on kaks : 1) keeldume pakkumisest seoses sobimatute tingimustega, 2) kirjutame meie arvamusel tugineva ausa arvustuse.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Negatiivne toob maa peale hetkeks tagasi, aga kuna meie puhul negatiivseid kommentaare peab tikutulega taga otsima, siis enamasti seilame õnneks positiivsuse lainel. Konstruktiivset kriitikat oleme ikka enda tutvusringkonnas otsimas käinud ning see on meile kasulik, kuid vigade parandus võtab tavaliselt aega ning oleme õppinud, et alati ei peagi kõigile meeldima. Kõige tähtsam, et me ise sellega rahul oleks, mida me teeme. Negatiivsed kommentaarid on üldjuhul tekkinud ainult lahkarvamustest maitsete osas meie lugejatega, aga seda on tõesti juhtunud ainult mõnel korral. Positiivseimad kommentaarid on meie jaoks need, mis tehakse restoranidele suusõnaliselt ja öeldakse, et tulin siia sööma tänu Näljasele Nelikule. See annab meile jõudu ja indu edasi tegutsemiseks.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Nelja inimese poolt veetav blogi ei saa kunagi liiga isiklik olla, me lihtsalt ei saa sinna tasemele kuidagi laskuda. Ilmselt praeguses faasis veel mitte. Fun fact - olime alguses üldse pikalt anonüümsed kirjutajad.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Päris esimest vast alles ei ole, aga mõned algelisemad postitused on küll. Naljakas on vaadata neid küll. Meie blogi algas tegelikult Facebookist pildialbumitena ja neid saab siiani vaadata www.facebook.com/naljanenelik.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt.Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.