Merli AronFoto: Erakogu
Jaanika Vilipo 30. aprill 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Merli Aron, 26-aastane, ehitusinsener

Bloginimi ja –aadress: The Surf Side of Life, http://merlia.getaway.ee/

Lugejate arv päevas: Jään vastuse võlgu 

Kui kaua oled bloginud: 2017. aasta algusest

Kandideerimise kategooria: Elu välismaal

Merli Aron Foto: Erakogu

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

 

Blogauhindadele esitasin küll oma Instagrami kasutaja @merlia, mis tuleneb minu nimest, aga mul on ka pisike blogi nimega The Surf Side of Life. Antud nimi sai valitud kirjeldamaks just täpselt seda, millest blogi sisu koosneb.

 

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

 

Kindlasti on teemasid, mida pean enda jaoks oluliseks, kuid maailmale parema meelega ei kuuluta. Kuna minu puhul on tegemist rohkem reisiblogijaga, siis pole siiani arvamuspostitusi kirjutada ka plaaninud. Ei välista, et tulevikus haakuvatel teemadel siiski sõna võtan.

 

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

 

Olen küll alati olnud ööinimene, aga postitused valmivad nii päeval kui ka öösel; lennujaamas, paadi peal, surfirannas. Vastavalt võimalusele, sisetundedele, tehnika olemasolule.

 

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

 

Traditsiooniline blogimine on endiselt minu masti teema, kuid ka videod pole võõrad. Igast reisist ja seiklusest valmib lisaks piltidele ka videoklipp. Vlogideks neid siiski küll nimetada ei saa, sest minu näol on tegemist klassikalise halli hiirekesega, kes kaamerat nähes kõnevõime kaotab või halvemal juhul mõne imeliku lause välja sülitab. Ilma hääleta olen nõus kaamera ees tunde veetma, hehe.

 

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

 

Head asja ei saa kunagi liiga palju olla! Iseasi, kui lihtne meie blogimaastikul läbi on lüüa, kuid see pole ju peamine. Mina kirjutan blogi ja jagan oma seiklusi rohkem enda jaoks ning kui kellelegi peaks see korda minema, siis on see ainult lisaboonuseks.

 

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

 

Pildi! Ma naudin väga nii pildistamist kui ka hilisemat töötlusprotsessi. Iga blogipostitus on just piltide ümber ehitatud.

Merli Aron Foto: Erakogu

 

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

 

Olen blogimaastikul veel lapsekingades ja koostööpakkumisi teab mis palju ei ole. Sellegipoolest olen nii mõnegi pakkumise ära öelnud. Minul jääb isegi meeldivate toodete reklaamimine veidi kripeldama.

 

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

 

Olen selles maailmas veel nii värske, et ühtegi negatiivset kommentaari esimese hooga ei meenugi. Kui see aga ükskord tuleb, siis olen ehk löödud küll. Oma asja ajan sellegipoolest kindlasti edasi. 

 

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

 

Isiklik on suhteline mõiste. Minul istub kunagise blogi mustandites avaldamata postitus tervise teemadel, kuid ma ei arva, et see oleks liiga isiklik. Minule ei meeldi enda hingeelu maailmale vaatamiseks laiali paisata, kuid austan inimesi, kes seda teevad. Veetsin mõned head minutit mõeldes, mis oleks see LIIGA isiklik postitus, aga vot ei tulnud ühtegi sellist teemat pähe!

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

 

Päris esimene postitus istub vanas blogis, mis kahjuks või õnneks ei ole avalik. Praeguse blogi esimene postitus koosneb vaid mõnest Itaalia reisil tehtud pildist. Tagantjärele vaatan, et ehk oleks võinud mõne sõna kirja ka panna http://merlia.getaway.ee/portfolio_page/italy/

 

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.