Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Aune Põlismäe: olen kirjutanud perekondlikel ja suhteteemadel, kuid jätnud need postitused avaldamata 

Katharina Toomemets, 25. aprill 2018, 13:00
Blogija Aune PõlismäeFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Aune Põlismäe (26). Olen lapsehoolduspuhkusel ja käin koolis. Õpin Tallinna Majanduskoolis personalispetsialisti eriala-

Bloginimi ja –aadress: See ei ole muinasjutt, seeeiolemuinasjutt.ee

Lugejate arv päevas: Keskmiselt 150.

Kui kaua oled bloginud: Alates 2016 septembrist ehk sügisel saab 2 aastat. 

Kandideerimise kategooria: Pere- ja beebiblogid. 

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi? 

Algul ei olnudki ühtegi mõtet ja siis tuli "muinasjutt" ja seejärel "see ei ole muinasjutt".

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu? 

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kui ma kirjutan, siis pigem õhtul ja jätan selle drafti ning vaatan järgmisel hommikul või päeval üle. Nii on kindlam tunne, et vigu on vähem ja post ei lähe esimese emotsiooni pealt üles.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ikka olen. Minu puhul oleks vlogimine palju parem variant, kui kirjutamine, sest mul on koguaeg kiire ja lapse kõrvalt arvutis väga kirjutada ei saa. 

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ei usu. Parimad eristuvad nii hästi teistest, et ma arvan, et ma ei teagi 90% Eesti blogijatest, sest nad lihtsalt ei jää silma.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Jutu- ja pildipostitusi. Mulle meeldib kirjutada ja selle läbi end välja elada. Mulle meeldib ise lugeda postitusi ja seetõttu ma neid ka kirjutan. Pildid lisavad muidugi palju!

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Raha on muidugi vaja aga kahjuks ma ei ole nõus sellisel teel seda saama. Kirjutaksin ikkagi ausalt ja jääksin nälga.

Negatiivseim arvatavasti on selline, kus arvustatakse minu kasvatusmeetodeid ja peetakse mind halvaks emaks. See tegi ikka suts haiget. Parim on see, kus kirjutatakse mulle, et ma igaljuhul jätkaksin kirjutamist ja et minu postitusi oodetakse. Süda tahab õnnest lakke hüpata. Mina muidugi olen emotsionaalne ja eks ma võtan ikka hinge aga samas ma saan aru, et see kõik käib blogimisega kaasas ja ma olen nõus kasvatama endale paksu naha.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Olen ikka. Olen perekondlikel ja isiklikel suhteteemadel päris palju kirjutanud, kuid jätnud need postitused mustanditesse või sootuks kustutanud. Mitte sellepärast, et mul häbi oleks vaid seepärast, et mu elukaaslasel või perekonnal oleks häbi. Mina olen üsna vabameelne ja ei karda kirjutada asjadest nii, nagu nad on, kuid teisi võib see riivata või neis ebamugavust tekitada. 

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Armas tunne tuleb peale. Mul ei olnud ootuseid ega lootuseid sel hetkel. Nüüd juba on. Loe SIIT

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

Samal teemal

26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Marleen: jätan teatud teemad maailma eest peitu
26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Reisiblogija Liina Metsküla: Eestis on väga hea elu ja selle üle ei tohiks nuriseda
19. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Maigrit Arnek: pole valmis kirjutama haigusest, millega olen maadelnud umbes kolm aastat
18. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Marge: blogimine on ikkagi vahend, mitte eesmärk omaette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee