Jaanika Vilipo 21. aprill 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Vaido Neigaus, 30-aastane, laulja

Bloginimi ja -aadress: Vaido Neigaus, vaidoneigausblog.tumblr.com

Lugejate arv päevas: Umbes 300

Kui kaua oled bloginud: Alustasin blogimisega juba 8 aastat tagasi, kuid vahepeal tegin pausi ja ei pühendunud sellele väga. Kuna blogimine on kasvav trend, siis ma ei saanud seda võimalust mitte maha magada. Alustasin uuesti ning ma usun, et tegin õige otsuse.

Kandideerimise kategooria: Aasta uustulnukas

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Mul ei läinud selle mõtlemisega kaua aega, sest ma tahtsin kasutada enda nime. Mu nimi on paljudele teada ja see nimi lihtsalt kutsub lugema.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ma püüan olla võimalikult avameelne, sest  minu jaoks blogi pidamise mõte on ikka rääkida asjadest nii nagu asjad on. Üks asi mida ma alati teen enne postituse avaldamist on see, et ma loen selle vähemalt 10 korda üle. Ehk siis, ma tahan olla kindel, et kõik oleks korrektne.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Ma teen seda tavaliselt õhtuti ja seda sellepärast, et päeval saan seedida teemat ja siis hakkan trükkima.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ma kunagi isegi vlogisin aga selle asja jaoks olen ma ilmselt veits vanaks jäänud. Ma ei viitsi enam tilulilutada. Kui teha, siis olgu korrektne blogi, kus saan kirjutada igapäeva asjadest ja sellest mulle piisab.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ma tean ainult paari blogijat kelle tegemisi jälgin.Teistest pole aimugi!

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Mulle meeldib kirjutada. Postitan ka pilte ja videosid, kuid kirjutades tuleb rohkem ideid ja mõtteid.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Nagu öeldakse "raha ei haise" ja vahel on vaja asju ilustada ning seda tehakse kõikjal meie ümber, kuid kindlasti ma tahaks olla oma postituses aus ja öelda, mis sellel tootel puudu või mis seal veel võiks olla. Ma arvan, et see oleks neutraalne ja mitte keegi ei peaks pettuma.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kuna ma tegelen muusikaga, siis olen just selle kohta saanud palju kommentaare kui olen teinud postituse blogisse, kuid kõigile ei saagi meeldida. Negatiivne kommentaar on olnud vast selline a-la, et kõik on nii s** ja bla-bla-bla.

Positiivne on olnud see, et olen leidnud mõttekaaslasi, kes blogi lugedes on öelnud, et rõõm on lugeda seda blogi.

Mind ei kõiguta inimeste arvamus sest ma tean ise täpselt kui hea ja halb ma olen milleski ning kui keegi ütleb, et miski on s**, siis palun väga, näidaku ise, mis on teinud.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Ma arvan, et ma ei hakkaks oma blogis voodielust rääkima, sest selline asi on isiklik ja see jääb ainult minu magamistuppa. Hetkel kõik, millest olen kirjutanud, on postitatud blogisse.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Ei ole sest, ma alustasin täiesti uuelt lehelt ja vana blogi sai kustutatud, kuid kui ma mõtlen mis seal oli, siis vot seal oli igast jama ning oleks tore kui ma seda enam ei loeks.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta