Foto: Erakogu
Helle Rudi 11. aprill 2018 16:55
Eesti üks kuumemaid ansambleid Trad.Attack! on oma reisikilomeetritega kindlasti maakerale juba mitu tiiru peale teinud. Mida kõike on Sandra ja Jalmar Vabarna ning Tõnu Tubli kogenud 33s läbikäidud riigis, sellest saab aimu seekordses reisiankeedis.

Hingematvaim merevaade on olnud Maltal ja Shetlandil. Kaks täiesti erinevat saart, merd ja ­energiat. Malta: kuum, helesinine ja soojalt südamesse sulanduv, Shetland: karge, tuuline ja karmilt lummav.

Kõige hingematvam vaade on aga olnud Austrias. Läksime sinna ühte erakontserti andma ja kuna ürituse korraldajad ei tahtnud, et külalised meid näeksid, pandi meid eraldi hotellikorrusele. Ainuke vaba korrus oli sviitide korrus ja saime enda käsutusse toa, millel oli kaks 60ruutmeetrist rõdu vaatega Alpidele. Seda me muidugi öösel kohale saabudes ei teadnud. Kui hommikul keset metsi ja mägesid ärkasime ning lumiste ­tippude tagant tõusvat päikest nägime, suutsime ainult õhku ahmida …

Kõrgeim tipp on olnud Šveitsis ühes väikeses külas, kus käisime ­koolikontserti andmas. Klassist avanes vaade Alpidele.

Alati on meil kohvris kamba peale kõrvaklapid, arvuti, raamat, joogamatt, näovesi, hambahari, tennisepall (selja masseerimiseks), isikuttõendav dokument, plaastrid.

Parim reisiraamat – Sandra loeb krimkasid ja National Geographicu ajakirju. Tõnu loeb ulmet ja võtab tihti oma reisiraamatu kaasa Tallinna lennujaama Rahva Raamatu laenutusriiulitelt. Jalmarile meeldib Eesti kirjandust kaasas tassida, kuid tihti lugemiseni ei jõua.

Esimese asjana kodus - peseme oma riided ära, sest tõenäoliselt on uus reis üsna pea tulemas. Seejärel naudime oma kodu, peresid ja sõpru, sauna ja oma voodit! Pikematelt reisidelt koju jõudes ka musta leiba ja kaerahelbeputru!

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu