Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Ele Hansen: olen vahel tagantjärele korrigeerinud postitusi, mille olen tigedalt emotsiooni pealt kirja pannud 

Katharina Toomemets, 9. aprill 2018 13:00
Blogija Ele HansenFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Ele Hansen, 40a. Hetkel ei tööta, teen kannapööret tööalases elus. Blogimine on pigem hobi.

Bloginimi ja –aadress: Ele jutud, eleblogib.blogspot.com.ee

Lugejate arv päevas: 200-400.

Kui kaua oled bloginud: Aasta ja kaks kuud.

Samal teemal

Kandideerimise kategooria: Spordi- ja trenniblogid. 

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Tegelikult ma nime kallal väga pead ei murdnud, kuna teadsin et pean blogi 120 päeva. Alustasin blogiga, kuna üks füsioterapeudi õppekava tudeng kirjutas minust lõputööd teemal kuidas 120 päevaga muuta toitumis-ja liikumisharjumisi. 4 kuud sai täis, kuid blogimine oli nii harjumuseks saanud, et kirjutasin muudkui edasi. Avalikult ja ausalt oma liigsest kehakaalust, sellest kuidas ma trennis käima hakkasin, kui raske see uus algus tegelikult oli ja kui kiiresti kõik uus muutus igapäevaseks harjumuseks. Kõik on võimalik, kuid vaid ise tahad.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ei ole. On teemasid millest ma lihtsalt ei kirjuta, näiteks poliitika või kellegi negatiivne arvustamine. 

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Mina kirjutan siis kui nii-öelda vaim peale tuleb. See võib tulla täitsa suvalisel ajal, tema kella ei tunne.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Olen mõned vlogid ikka teinud ka, kuid täielikult vlogimisele üle minna ei plaani. Vähemalt mitte lähitulevikus.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Suure lugejaskonnaga blogijaid on meil ikka väga vähe ning usun, et pigem legendid alles tulevad.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Kõik oleneb teemast. Näiteks kui tahan mõnda retsepti jagada, siis on kindlasti videopostitus asjakohasem, kui aga tahan niisama jutustada, siis pigem kirjutan. Teemakohane pilt käib alati asja juurde.

Kuna mul sellist kogemust pole, siis ma ei tea. Muidugi ma ütlen, et kirjutan ikka ausa arvustuse aga kui on ikka väga suur summa, täiesti ohutu asi ja minu arvamus kellegile liiga ei tee, siis võib juhtuda küll, et ma olen müüdav. Näiteks miljon eurot ja tavaline seep.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Mul on siiani vedanud ja keegi pole mulle veel halvasti öelnud. On olnud viiteid kirjavigadele ja nende eest olen ma pigem tänulik. Vahel lihtsalt ei näe enda viga, isegi kui oled kolm korda sellele otsa vaadanud. Praegu ma usun, et ajaks ikka oma asja ja niisama negatiivset lahmimist ei paneks tähelegi. Kuna mul aga kogemus puudub, siis ei saa lubada, et ma tegelikult kohe kappi nutma ei jookse.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Miski vist ei ole liiga isiklik. Kõik oleneb vaatenurgast. Olen küll korrigeerinud neid postitusi, mis olen tigedas tujus esimese emotsiooniga kirja pannud ja pärast, nägu häbi täis, ise lugenud, et sellist asja ma küll avaldada ei taha. Tavaliselt läheb tige kiiresti üle ning vastavalt sellele pigem naeran postituses enda üle.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Esimene postitus on blogilehel kenasti jutuarhiivis kättesaadav, tegemist on looga miks ma seda blogi alustasin.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee