Liina BreicisFoto: Erakogu
Jaanika Vilipo 26. aprill 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Liina Breicis, 26-aastane, peaspetsialist 

Bloginimi ja -aadress: Liina´s Beauty, www.liinasbeauty.com 

Lugejate arv päevas: ligikaudu 50

Kui kaua oled bloginud: Blogimisega alustasin alles 2017. aasta oktoobris, kui tegin endale kodulehe, enne seda blogisin Instagramis ja Facebooki lehel.

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?  

Kui blogi kodulehte tegin, oli bloginimede mõtteid erinevaid, kuid ükski ei kõlanud nii hästi, kui Liina`s Beauty. Peamiseks põhjuseks nime valikul oli minu suur huvi ilumaailma vastu.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Mul ei ole teemasid, millest ei julgeks rääkida.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Postitusi kirjutan pigem õhtuti ja nädalavahetusel, kuna päeval käin tööl ja kahjuks pole aega tegeleda blogiga.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev? 

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju? 

Minu meelest ei ole Eesti turu jaoks blogijaid liiga palju, kuna kõikidel on erinevad lähenemised ning blogi valdkonnad, siis leidub midagi igaühe jaoks.

Liina Breicis Foto: Erakogu

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks? 

Kõige rohkem meeldib kirjutada jutupostitusi ning sinna lisada ka palju pilte. Minu blogi keskendub rohkem erinevatele ilutoodetele ja iluprotseduuridele. Hiljem proovin kindlasti teha videopostitusi.

Tavalist teen koostööd brändidega, kelle tooted mulle meeldivad. Kui peaksin proovima brändi toodet, mis siiski valmistab mulle pettumuse, kirjutan alati ausa arvustuse, kuna lugejad soovivad saada toote tegelikku hinnangut.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kuna blogileht on väga uus, siis negatiivseid kommentaare ei ole veel saanud. Positiivsed kommentaarid ja aus tagasiside on alati oodatud. 

Liina Breicis Foto: Erakogu

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Minu blogi keskendub pigem ilumaailma valdkonnale ja isiklikest teemadest ei ole seni kirjutanud, kuid see ei välista tulevikus neid teemasid kajastamast.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Avaldasin oma esimese postituse alles oktoobris, soovi korral võite seda lugeda siit.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.