Mitmesugust

Liina Kersna elus on kaks tähtsat meest: Andrus Ansip ja Vahur Kersna 

Greta Kaupmees, 12. aprill 2018 23:43
Foto: Kristjan Lepp

Öeldakse, et elu ja aeg on kaks õpetajat. Inimesed, keda surm on lähedalt puudutanud, on õppinud elu ja aega hindama ning hetke nautima. «Mis siin salata. Sellised asjad panevad väärtused paika,» tõdeb riigikogu liige Liina Kersna. «Kui surm on väga lähedal, saavad asjad selgeks.»

Pole saladus, et Liina (38) abikaasa Vahur (55) on juba aastaid võidelnud raske haiguse – müeloomiga, millest paar on kirjutanud ka raamatu «Ei jäta elamata». «Hiljuti lugesin ühe selle valdkonna eksperdiga tehtud intervjuud ja nähes seda haigust puudutavaid numbreid, sain jällegi aru, kui õnnelikud me peame iga päev olema, et meie elu on praegu just selline, nagu on. Olen ääretult tänulik saatusele ja Vahurile, et ta on teinud ebainimlikke pingutusi elus püsimiseks,» kõneleb Liina hingeliigutust tagasi hoides.

Naine on veendunud, et paljuski on tervis ja rasketest tõbedest paranemine inimese enda käes. «Vahurit on kindlasti aidanud nüüdisaegne meditsiin, aga oluline roll on olnud ka alternatiivmeditsiinil, millele me pole «ei» öelnud. Kui oled sellises olukorras, ei ütle sa ühelegi õlekõrrele «ei»,» räägib Liina avameelselt ja rõhutab, et nende kahe kõrval on oluline ka iseenda tahtejõud ja elutahe. «Paranemine seisab just nendel kolmel sambal,» on ta veendunud.

Samal teemal

29.05.2018
Ansip: Eestil pole põhjust EL-i eelarvekava üle nuriseda
04.04.2018
Raskest haigusest hoolimata tähistab Vahur Kersna täna enda 56. sünnipäeva!
04.04.2018
Ökoeluviisi jälgija Mari Metsallik: vaktsineerimine tekitab tervisekahjustusi
04.04.2018
Erkki Sarapuu: vaktsineerimata lapsed võiksid käia eraldi lasteaias

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee