Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Kadi-Liis Kristel: raha pärast oma veendumusi maha ei müüks 

Jaanika Vilipo, 27. aprill 2018 13:00
Kadi-Liis Kristel Foto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Kadi-Liis KristelFoto: Erakogu

Nimi, vanus, amet: Kadi-Liis Kristel, 23 aastane, lastega kodune.

Bloginimi ja -aadress: Kadi-Liisi blogi, https://kadiliisblog.wordpress.com

Lugejate arv päevas: Võin nii palju öelda, et minu jaoks piisavalt.

Kandideerimise kategooria: Aasta uustulnukas

Kui kaua oled bloginud: Blogimisega alustasin 2017. aasta alguses. 

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Ausalt öeldes mõtlesin ma nime peale väga vähe. Vaatasin erinevaid blogisi ja nende nimesid ja tundus, et kõik vähegi lahedad ja huvi pakkuvad nimed olid juba võetud. "Kadi-Liisi blogi" tuli kuidagi nii lihtsalt ja tavaliselt, et ma isegi ei mõelnud väga sellele kuna ma tegelikult ei plaaninud blogimaastiku murdma hakata. 

Kui nüüd aus olla siis küll jah. On nii palju teemasid millest tegelikult tahaks rääkida aga ma samas ei saa ka öelda, et julgusest puudu jääb, pigem ma ei taha teiste tundeid riivata. 

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Üldiselt kirjutan hommikul. Minu jaoks on hommikud selline aeg kus pea on täiesti selge ja mõte liigub paremini. Kindlasti ka üks põhjus miks ma just hommikul kirjutan on see, et lapsed magavad ja saan kirjutada vaikuses ja rahus kohvi tassi kõrval. 

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Mul pole kordagi sellist mõtet olnud. Samas kui oleks midagi huvitavat millest vlogida siis võiks seda ju tegelikult teha aga kuna iga teine juba vlogib siis ma ei näe sellel mõtet.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Tegelikult on küll. Tänapäeval kõik blogivad või vlogivad. Tänu sellele on tegelikult algajatel blogijatel väga raske leida endale seda lugejaskonda minu arust. Aga samas on vähemalt minu arust nii tore lugeda kuidas teised elavad ja oma toimetusi teevad. 

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Jutupostitusi, põhjuseks on see, et videodel näen ma väga veider välja ja fotograafia on veel minu jaoks hästi uus. Mulle meeldib kirjutada kuigi enamus mu postitusi on hästi lühikesed. 

Iseenesest oleks viisakas kirjutada aus arvustus aga ma arvan, et kui mul oleks väga hädasti raha vaja siis kirjutaksin ka positiivse arvustuse. Üldiselt siiski tahan olla oma lugejatega aus ja raha pärast oma veendumusi maha ei müüks. 

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Tegelikult polegi mul ühtegi väga negatiivsest kommentaari olnud. Üks oli selline mis jättis natuke ebameeldiva tunde sisse aga üldiselt on mul sellistest kommentaaridest ükskõik. Iga inimene leiab milleski midagi negatiivset ja kui ma hakkaksin kõiki negatiivseid kommentaare südamesse võtma siis mul seda blogi poleks. 

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Kindlasti ei hakkaks ma oma voodielu blogis lahkama, mõni asi peab siiski jääma ka ainult enda teada. Sellised teemasid on tegelikult olnud mida olen hakanud kirjutama ja viimasel minutil otsustanud, et siiski ei avalda seda aga mitte sellepärast, et see oleks liiga isiklik vaid sellepärast, et ei ole soovinud kellegi tundeid riivata. 

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Minu esimene postitus on täitsa kättesaadav. Tegelikult oli seda postitust minu jaoks natuke hirmus avaldada, ma ei teadnud kuidas inimesed sellesse suhtuvad ja alguses pelgasin negatiivset vastukaja.  

https://kadiliisblog.wordpress.com/2017/01/03/uue-aasta-lubadus/

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

05.05.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Saara Sadrak: minu eesmärgiks on kirjutada nii, et ka aastate pärast hea lugeda oleks
04.05.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Mihkel Kunnus: "erakordse avameelsusega" praalimine on nartsissistlik ja empaatiavaene
01.05.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Teele: negatiivne vastukaja teeb mind julgemaks
27.04.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Leanika Vetka: blogi on minu vabadus kirjutada seda, mida ma tahan

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee