Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Kristiina Salumäe: jään ausaks, lugejad soovivad läbipaistvust (2)

Jaanika Vilipo, 17. aprill 2018 13:00
Kristiina Salumäe Foto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Kristiina Salumäe, 24-aastane, jumestaja

Bloginimi ja –aadress: Muakristiinas, www.muakristiinas.ee

Lugejate arv päevas: 300

Kui kaua oled bloginud: 2017. aasta maist 

Kandideerimise kategooria: Aasta uustulnukas

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just see nimi?

Alustasin blogimisega aasta tagasi, kuna olen jumestaja, sai koheselt valituks muakristiinas (mua - make up artist) selle nimega võib leida kõik minu sotsiaalmeedia kanalid.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ei ole.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Usun, et blogimine ei ole eilne päev kui on hea sisu, kindlasti olenevad eelistused sihtgrupist. Alustasin hiljuti ka youtube kanaliga.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Konkurents hoiab turu kvaliteetsena ning on arendav ja edasiviiv jõud - hoiab motiveerituna.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks? Nagu eelnevalt kirjutasin, siis mina kirjutan lugusid.

Mõlemaid. Päevategemisi, reisi- ja meigipostitusi on hea edasi anda video kujul, tootepostitusi on mugavam lugeda. Kindlasti annavad palju juurde kvaliteetsed fotod.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Jään ausaks, lugejad soovivad läbipaistvust. Teen koostööd firmadega, kelle vaated minu omadega ühtivad.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Hetkel ei ole sellist teemat leidnud. Usun, et eraelu ei ole minu jaoks asi, mida laiemale üldsusele demonstreerida.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Minu esimese blogipostituse leiab siit http://www.muakristiinas.ee/2017/05/ 

Olin siis just hakanud koostööd tegema Loreal Balticuga, peamiselt saadeti Loreali ja Maybelline tooteid. Mäletan oma elevust. Tänaseks saadetakse mulle testimiseks ka naha- ja juuksehooldust.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

02.04.2018
BLOGIAUHINNAD | Spordiblogija Helena Roosaar: spordi tegemine pole seotud vaid kehakaaluga, vaid ka eneseusu ja iseloomu kasvatamisega
27.03.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Leanika Vetka: blogi on minu vabadus kirjutada seda, mida ma tahan
25.03.2018
BLOGIAUHINNAD | Blogija Aune Põlismäe: olen kirjutanud perekondlikel ja suhteteemadel, kuid jätnud need postitused avaldamata
23.03.2018
BLOGIAUHINNAD | Retseptisahtli blogijad: meil on oma fännibaas, kes ootab uusi retsepte ja neid kohe katsetab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee