Johandra-Lisett IljušinFoto: Erakogu
Blogid
5. aprill 2018, 13:00

BLOGIAUHINNAD | Blogija Johandra-Lisett: tähtis on oma lugejate ja jälgijatega 101% aus olla

"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Mu nimi on Johandra-Lisett Iljušin, olen 15 aastane ja olen põhikooliõpilane.

Bloginimi ja -aadress: Blogi on suuremas osas instagramis, kuid pikemad tekstid kirjutan wordpressi- nimi on jl.fitfood, www.instagram.com/jl.fitfood ja  jlfitfood.blogspot.com.ee .

Lugejate arv päevas: Instagramis 300 ja blogis jääb samuti 200-300 juurde.

Kui kaua oled bloginud: Poolteist aastat.

Kandideerimise kategooria: Noorteblogid.

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Blogiga alustades oli nimeks jl.foodblog, aga kuna siiski on fookus tervislikul elustiilil- muutsin pool aastat hiljem jl.fitfood-iks.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Kõik teemad, mis mu peas jooksevad jõuavad ka tavaliselt blogisse kirja. Tähtis on olla lugejate ja jälgijatega 101% aus, sest see inimestele meeldibki.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kirjutada meeldib mulle pigem õhtuti, siis kui on pime ja vaikne. Ma panen kõrvaklappidest oma lemmikmuusika käima ja mõtted kirja.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Mõte blogi hoopis vlogi vastu vahetada on mu peas mõlkunud küll, aga arvan, et jään oma liistude juurde, sest just see mul kõige paremini välja tulebki. Vlogimine võib olla praeguse aja mood, mis varsti möödub. Kuid blogi on juba pikalt olnud ja ilmselt ei kao ka lähemal ajal.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Arvan, et Eestis blogijate üleküllust ei ole. Kõik blogid erinevad teemade poolest ja igaüks teeb asja omamoodi.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Kõige enam meeldib teha jutu- ja pildipostitusi koos. Pilte postitades tuleb õige ettekujutus asjast ja juurde kirjutan täiendavat teksti. Postitused peavad olema sisukad, siis on huvitav inimestel jälgida.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Arvan, et prooviksin toodet ja püüaksin leida selles asju, mis mulle meeldivad. Kuid kui tõesti on mu arvamus negatiivne, siis ütlengi seda ausalt oma jälgijatele, sest ausus on tähtis ja ületab raha!

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kõige positiivsemad kommentaarid on need, kui öeldakse, et olen inspireerinud kedagi oma blogi alustama või tervislikult toituma ja treenima. Kõige negatiivsem kommentaar on olnud, see et mu keha pole piisavalt sportliku välimusega. Mida aeg edasi läheb seda vähem lähevad mulle korda negatiivsed arvamused, sest olen aru saanud, et see on ainult kadedus. Hea vastukaja ja soovitused võtan vastu ja teen vajalikud muudatused.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Arvan, et isiklik on mu eraelu ja inimesed minu ümber. Ma arvan, et oma  eraelust jagan ainult väikest osa ja keskendun pigem trenni- ja toiduteemadele, mis mu elus samuti suurt rolli mängivad.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Esimene blogipostitus kahjuks enam saadaval pole, sest olen kolinud WordPressi keskkonnast Bloggerisse ja vana blogi on kustutatud.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.