Kelly KivirandFoto: Erakogu
Terttu Jazepov 14. aprill 2018 13:00
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Kelly Kivirand, 23, õde 

Kelly Kivirand Foto: Erakogu

Bloginimi ja –aadress: Blog by Kelly, www.kellykivirand.com

Lugejate arv päevas: 130

Kui kaua oled bloginud: Kuus ja pool aastat

Kandideerimise kategooria: Ilu- ja moeblogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Tegelikkuses on blogi vahetanud nime lausa kolm korda, kõige esimesena sai väljavalituks „Half Past Twelve“, nüüd, mitu aastat hiljem, ei oskagi ma selle nime valimist täpsemalt kommenteerida, ju siis pidasin 17-aastaselt just seda parimaks. Mõni aeg hiljem vahetasin esimese nime „Thekelluuu“ vastu välja - see nimi saadab mind mitmel pool sotsiaalmeedias ja tollel hetkel tundus uus nimi palju rohkem mina olevat. Siiski õige pea pärast uue nime panemist otsustasin blogi nime muuta hoopis „Blog by Kellyks“ - olin jõudnud oma elus punktini, kus teismeea valikud tuli ümber hinnata ning just see nimi sobis veidi vanema ja arenenuma blogi juurde hästi.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ma ei saaks öelda, et mul jääks otsekui julgusest puudu, lihtsalt leian, et minu blogisse ei sobi igapäevased arvamuspostitused, seega olen neid teemasid pigem sõpradega arutanud. Lisaks sellele ei meeldi mulle negatiivsus ja teiste pihta pori loopimine, mis tihti arvamuspostitusest kajastub. Siiski olen mõnest eriti südamelähedasest teemast kirjutanud.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Tavaliselt alustan päeval või õhtupoolikul, kuid tihti lõpetan öösel, sest piltide töötlemine ning kahes keeles kirjutamine võtab kõvasti aega.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Tegelikult olen seda juba teinud, peamiselt küll inglise keeles ning oma elust välismaal, kuid viimasel ajal olen mõelnud liikuda ka eestikeelsete vlogide poole ning näidata ka oma tavaelu Eestis. Siiski on hetkel vlogid blogi toetav väljendusviis ning täielikku vlogide ülevõtmist ja blogmise lõpetamist ma lähitulevikus ei näe.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Mul on ääretult hea meel, et meil nii palju blogijaid on, see annab võimaluse igaühel oma lemmikud leida!

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Mulle meeldivad postitused, kus jutt ja pildid on omavahel tasakaalus, seejuures väldin internetist võetud piltide kasutamist. Lisaks on mu erilisteks lemmikuteks ka lühivideod reisidest. Minu jaoks annavad pildid postitusele palju juurde, seega armastan nende kasutamist väga.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Küllaltki väikese blogijana on iga blogi teemale vastav koostöö muidugi huvitav ja meelitav ning väga kurb oleks kaotada koostööpartnerit. Siiski kirjutan oma postitusi alati ausalt, sest kõige tähtsam on usaldusväärsus minu ja mu lugejate vahel. Antud olukorras ütleksin juba eos koostööst ära, sest ma ei ole nõus avaldama n-ö ettekirjutatud postitusi.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Mäletan, et alguses sain paar sellist kommentaari, kus kästi mul ennast ja mu riideid põlema panna, hilisemast ajast mulle midagi seesugust ei meenu, kuid kui näen, et keegi on postitust kommeneerinud, siis olen alati justkui kõige halvemaks valmis, seda just tänu nendele esimestele õelatele kommentaaridele, mille osaks kunagi sain.
Minu jaoks on kõige positiivsem olnud see, kui minu blogijatest eeskujud on mu blogi märganud või firmad, kelle tooteid armastan, on mulle ise koostöövõimalust pakkunud.
Kui tegemist on põhjendatud kriitikaga, siis viib see tihti elus edasi, lihtsad õelused mind üldiselt ei heiduta, kuid meil kõigil on halbu päevi.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Arvan, et igal inimesel on isiklikkuse piir erinev. Ma ei armasta rääkida suhetest, perekonnast ja oma tööst, sest sinna on kaasatud ka teisi inimesi, kes tihtipeale on soovinud pigem anonüümseks jääda, lisaks sellele ei lähe sellised teemad mu blogi kontseptsiooniga kokku.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Kahjuks kustutasin oma päris esimese postituse paar aastat tagasi jäädavalt ära. Siiski ei saa see olla väga erinev sellest postitusest, mida võib praegu mu blogis esimese avaliku postitusena näha. Veidi piinlik on, aga samas poleks ma täna siin, kui neid postitusi poleks olnud.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.