Blogid

BLOGIAUHINNAD | Raamatublogija Mariann Vendelin: iga inimese jaoks on kuskil raamat, mis teda kõnetab 

Katharina Toomemets, 3. aprill 2018, 13:00
Mariann VendelinFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Mariann VendelinFoto: Erakogu

Nimi, vanus, amet: Mariann, 22, olen TTÜ rakenduskeemia ja biotehnoloogia I aasta magistritudeng ning töötan teadusteatris Kolm Põrsakest esinejana

Bloginimi ja –aadress: Hypereebaaktiivne, www.hyperebaaktiivne.ee

Lugejate arv päevas: 100 ringis

Kui kaua oled bloginud: Blogi tegin aastal 2010. Pidasin seda siis rohkem kui päevikut, kirjutades igapäevasündmustest ning kõigest muust, mis pähe tuli. Olen alati suur lugeja olnud ning muidugi kajastasin ka arvamust loetud raamatutest. Paar aastat tagasi nägin huvitavat pakkumist, kus üks kirjastus otsis raamatublogijaid. Pakkusin end välja ning nüüd leiabki mu blogist vaid raamatuarvustusi.

Kandideerimise kategooria: Kultuuriblogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Ma kahjuks ei mäleta, mida ma veel kaalusin. Nimi sai valitud selle järgi, et postitused polnud alguses sugugi järjepidavad. Võisin kuid järjest mitte midagi postitada ning teine kord blogida nädal aega jutti. Hetkel avaldan nädalas vähemalt ühe raamatuarvustuse.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Tavaliselt kirjutan postitusi öösel, sest enamik raamatute lugemise ajast langeb õhtutele ning kui teos läbi, on vaja mõtted kohe kirja panna.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Olen vlogimisele mõelnud, kuid julgusest jääb puudu. Samas ei tea ma ühtki eestikeelset vlogide tootjat, kes raamatutele keskenduks. Võib-olla tulevikus...

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Minu arvates mitte. Kui blogija on leidnud oma niši ja ajab asja hingega, siis jagub tema jaoks ruumi.

Mariann VendelinFoto: Erakogu

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud – kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Eelistan jääda ausaks.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Blogis on kommentaare vähe ning kõik neist on positiivsed. Pigem olen oma raamatuarvustustele kommentaare saanud teistest keskkondades, nagu Facebook ja Goodreads. Kõige negatiivsem oli ehk seik, kui lugeja tõi välja, et olen postituses raamatu pealkirja läbivalt valesti kirjutanud: "Vaata kaanepilti - see on "Hallaaegade algus". Hallad ehk hallaajad. Halli varjunditega ei ole siin midagi tegemist, sest: hall : halla : halla 'veeaurust tekkinud ebaühtlane jääkristallide kiht maapinnal, taimedel ja esemetel; kerge hommikukülm, öökülm, härmatis."  

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Selle probleemiga ei ole ma blogides kokku puutunud ning ei oska sõna võtta.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Jah. Minu esimene blogipostitus on küllaltki ebahuvitav teismelise mula. See algab nii: "kooli alguseni on jäänud 10h ja 50min. lahe."

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

Samal teemal

26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Liina Breicis: mul ei ole teemasid, millest ei julgeks rääkida
24. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Ketter Michelle: olen õppinud olema aus ning autentne
23. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Jane Almers: olen selgelt paika pannud, millest tahan mitme tuhande silmapaari ees kirjutada
12. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Marko Meen: pilt ütleb vahel rohkem, kui oskan sõnadesse panna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee