TFW 2018 - lava ees ja lava tagaFoto: ANETE TOMING
Anu Saagim 23. märts 2018 16:52
Kolm päeva kestev kevadine Tallinn Fashion Week sai stardipaugu neljapäeva õhtul Kultuurikatlas, mil lavale astusid kuus nimekat moebrändi ja disainerit. Moepublikule esitlesid värskeid kollektsioone ja moeloomingut River Island, Triinu Pungits, Beatrice, Diana Arno, Tallinn Design House ning Amanjeda Sport Couture.


Kevadine moenädal Tallinn Fashion Week sai avalöögi eile, mil lavale astus seekordse moenädala esitleja River Island ning kelle kollektsiooni esitlesid tuntud persoonid nagu Liisa LeetmaGerda MillerTuuli Rand ning teised. Briti kaubamärk on uues kollektsioonis seadnud esikohale eelarvamustevabad põhimõtted ning miksib omavahel kokku põnevad ja taasleiutatud trendid nagu 80ndate graafika, drastilised dimensioonid, võimsad kontrastid ja tekstuurid ning tänavakultuuri stiilinopped.

River Islandi järel astus aga lavale Triinu Pungits, kes kogub moekunstnikuna inspiratsiooni ka oma teistest, samuti rõivastega seotud ametitest. Nii jõudis moerahva ette kollektsioon, milles on vihjeid Rahvusooper Estonia muusikalile „Buratino“ ning kus kohtuvad nii suured kui väljavenitatud vormid, lustlikud detailid ja sügistalvisesse hooaega vaatavad kudumid.

Moenädala teise etenduse avas Beatrice, kes esitles publikule värviküllast ja Siiditee temaatikale keskenduvat kollektsiooni. Lavale jõudsid rõivad, kus kohtas materjalina kõige enam just siidi ning mis keskendusid eeskätt erinevatele kleitidele, teiste seas mantelkleitidele, hiinapärastele hõlmikkleitidele ning kimonotele, komplektidele lisasid aga vürtsi põnevad soengulahendused ja näomaalingud.

TFW 2018 - lava ees ja lava taga Foto: ANETE TOMING

Beatrice’i etendusele järgnes Diana Arno, kes rändas hoopis kevadisse pastelltoonide maailma, mida rikastas paradiisilindude laul. Disaineri suurim inspiratsioon oli kollektsiooni luues nn lind-naine, keda kohtas nii kangastruktuurides kui ka pastellidega rõivastele maalitud sulgedes ja ornamentides, mis valmisid koostöös illustraator Anneli Akindega. Etendusel tuli esmaesitlusele ka Diana Arno esimene ehtekollektsioon, mis sündis koostöös Tanel Veenrega.

Esimest moepäeva jäid lõpetama Tallinn Design House ja Amanjeda. Esimene neist ehk Tallinn Design House tõi lavale erakordse multibränd-show, mille raames astusid üles tunnustatud ja tuntud disainerid ning brändid nagu PohjanheimoReval Denim GuildLiisa SooleppRaili NõlvakBïutALTONIvo NikkoloMJUAlpakaStudio AugustEllen RichardSamelin ja Sigrid Kuusk SOHOkollektsioon.

Moesõprade rõõmuks on etendusel esitletud ja kevadisest värskusest tulvil rõivad ja aksessuaarid Tallinn Design House’is juba ka saadaval. Õhtu lõpetas aga Amanjeda Sport Couture ehk Katrin Kuldma ja Ragnar Klavani ühistööna sündinud sportlike vabaajarõivaste bränd, mille riided passivad nii golfiväljakule, tennisehalli kui ka purjejahile. Meretemaatikast inspireeritud kollektsioon andis edasi rahulikke meretoone, mis olid segatud laevatekile omaste värvidega nagu valge, puiduhall ja sügav sinine ning spinnakerpurjede säravate koloriitidega.

Vaata galeriist, mis toimub TFW 2018 telgitagustes!