Mitmesugust

Lapsed, keda ei kallistata, hakkavad hiljem kõndima, rääkima ja lugema 

Kadri Heinmaa, 15. veebruar 2018 13:49
Foto: Pixabay

Embamine on üks lihtsamaid ja loomulikumaid hoolimise väljendamise vorme. Miks see meile hea ja tähtis on, selgitab esoteerik ja veebilehe Salamaailm autor Kadri Heinmaa.

Kallistamise hetkel vallandub kehas õnnehormoon oksütotsiin, mis loob sideme teise inimesega ja parandab nii emotsionaalset kui ka füüsilist tervist. See rahustab närvisüsteemi ja parandab enesetunnet. Seega pole imestada, et paarid, kes tihti kallistavad, jäävad tavaliselt kokku. On räägitud sellestki, et kallistusel on valuvaigistav toime. Siin on aga väike konks peidus – mõju avaldamiseks peab kallistus kestma vähemalt 20 sekundit.

Teaduslikud uuringud on tõestanud, et kallistamine rahustab, vähendab vererõhku ja stressihormoonide sisaldust. Kallistust, õlale patsutamist ja isegi sõbralikku käepigistust «töödeldakse» närvisüsteemi nn preemiakeskuse osas ning need jätavad inimese psüühikale tugeva jälje. Igasugune positiivne füüsiline kontakt tekitab õnne- ja rahulolutunde, pole isegi oluline, kas olla saaja või andja poolel. Mida rohkem ollakse teiste inimestega füüsilises kontaktis, seda õnnelikum inimene on. Kahjuks elab suur osa inimesi füüsilise läheduse puuduses.

Samal teemal

07.12.2018
Kallistad parema või vasaku käega? Sel on tähendus!
21.03.2018
Teadlased: kallistus teeb terveks!
16.02.2018
Ohhoo! Üksindus selgitab meeli ja aitab läbipõlemist vältida
14.02.2018
Lilla karu õpetab kaaslasi austama ja tunnustama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee