Mitmesugust

Evelin Ilves: viimaste nädalate jooksul on pisike Kihnu saar kostitanud meid vastuoluliste uudistega 

Evelin Ilves, 14. veebruar 2018 07:34
Foto: Kalev Lilleorg
Viimaste nädalate jooksul on pisike Kihnu saar kostitanud meid vastuoluliste uudistega: sealt on tulnud kuhjaga inspiratsiooni ja ilu 90aastaseks saanud rahvalauliku Virve vägevaist juubelipidustustest, kuid ka sõnumeid viimaste aastate traagilisimast perekatastroofist, jäisesse merre uppunud meestest ja nende läbi jää vajunud väikebussist. See kõik läheb meile vägagi korda. Mis on Kihnu fenomen, mis sedavõrd elavalt kõnetab?

Mõni aeg enne Virve juubelit ilmusid avalikkuse ette kaks esmapilgul lihtsat töökuulutust: ühes otsis Kihnu Kultuuriruum oma pärimustallu Metsamaale perenaist, teises pakuti tööd sama saare majakavahile. Palk polnud kummalgi teab mis kullamägi ja ohtratest hüvedest polnud juttugi. Pigem vastupidi: voolava veega mugavuskorterit, ametiautot ega isegi korralikku maanteed ja valgustatud bulvareid ei tulnud tööpakkujal mõttessegi. Ometi ummistasid tööotsijad hetkega kõik pakkujate kanalid. Kümneid ja kümneid avaldusi ei osatud uneski oodata.

Samal teemal

20.04.2018
VIDEOINTERVJUU | Evelin Ilves: mulle tundus, et olen nagu õudusunenägu, kellega mitte keegi ei julge käia – aga Siim julges
28.02.2018
TOP5 | Kolumniga lõpparve tegev Evelin Ilves on varasemates kirjutistes paljastanud mitu tahku oma eraelust