Mitmesugust

Lepo Sumera lesk Kersti: „Algul, kui Lepo suri, kujutasin ette, et ta on reisil.“ 

Mari Kukk, 31. jaanuar 2018 07:49
Foto: Daisy Lappard
«Kas minu kodu kuulub mulle või mitte?» Nii on helilooja Lepo Sumera lesk pidanud endalt ja eri instantsidelt küsima juba aastaid. Suvel välja kuulutatud kohtuotsuse kaebas Kersti Sumera edasi riigikohtusse. Lahendust ei paista.

Proloog

Samal teemal

Vaidlus, kas Tallinna linn lubas Sumerate perekonnal erastada omal ajal korteri õiguspäraselt või mitte, kestab. Halduskohus otsustas, et erastamine oli seaduslik. Ringkonnakohus leidis, et linn tegi erastamist lubades valesti. Õigusjärgse omaniku järeltulija, Suurbritannia kodanik Edgar Kurgo, kelle ema korteris elas ja 1941. aastal lahkus, on küll surnud, kuid õigus varale on nüüd tema pojal. Asi on arutlusele võetud riigikohtus. Kersti Sumera ja korteris elavad tütred on teadmatuses.

Muusikapedagoog Kersti Sumera (69) istub oma ­Gonsiori tänava kodu köögis. On jahe ja ta tõmbab kampsunihõlmad koomale, rüüpab kohvi ning toetab küünarnukid lauale. Aastad täis muret oma kodu säilimise pärast on ta ära väsitanud. Alla­andmist naine endale aga lubada ei saa. Kersti on kolme lapse ema ja õpetaja. Just lapsed hoiavad teda vee peal ja on kõigiti toeks. «Ma lihtsalt pean vastu pidama, muud varianti ei ole!» teatab ta veendunult.

Kersti meenutab, et täpselt kolm aastat tagasi, 26. jaanuaril anti talle teada, et viietoaline korter, nende kodu juba üle kolmkümne aasta, on pandud keelumärke alla, kuna korteri üle käib kohtuvaidlus. Selgus, et ­Edgar Kurgo on uuesti esitanud kaebuse, mille järgi nõuab korterit endale. See oli Kerstile just enne oma sünnipäeva uudis, mis viis jalad alt. Ta põdes ja ahastas nädalapäevad, ei osanud midagi ette võtta, kuni mobiliseerus ja hakkas asju ajama, vastas Kurgo kaebusele. «Halduskohtus jäin õigeks, tema kaebas edasi. Sel suvel tuli Tallinna ringkonnakohtust otsus, et sellele varale on õigus Edgar Kurgo pojal.»

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee