Foto: Daisy Lappard
Kristel Trell 24. jaanuar 2018 07:01
Lustakas tämber ja elamise rõõmust pakatav ilme – teisiti oleks suurepäraste osatäitmistega teatrilaval, kinos ja televisioonis ning ülipopulaarsete lastejuttudega eestlaste südamesse kasvanud Tõnu Aava raske ette kujutada. Ometi on näitlejal lavataguses elus tulnud läbida rängad katsumused – nii rasked terviseprobleemid kui ka armastatud abikaasa Mureli surm.

Tol saatuslikul jaanipäeval 19 aastat tagasi, kui tuli kallimast igaveseks lahkuda, kartis mees, et koos armastatud naisega läks ka elurõõm. «Aga küllap on see siiski sügaval inimese loomuses ja inimene nii palju ikka ei muutu,» räägib jaanuaris 79. sünnipäeva tähistav Tõnu Aav.

/../

Kohtumine elu armastusega

Suurest armastusest oma teise naise Mureli vastu võttis mees toona kaalust 25 kilo maha. Elu muutev kohtumine leidis aset Draamateatri õppestuudios – Murel tudeeris teatrit, Tõnu Aav töötas juba näitlejana. «Tegelikult jube traagiline lugu: mina olin abielus, kahe poja isa, aga tundsime kohe ära, et peame kokku jääma,» sõnab mees.

«Ega teatritöö, etendused ja väljasõidud nõua nii palju pühendumist kui teine inimene. Murel toetas mind igati,» toonitab ta. «Armastus on kõik! Kõik see, mida teeme ja mis oleme, püsib armastusel. Mul pole kunagi tekkinud sisemist dilemmat kunsti ja kaaslase vahel, millest mõned inimesed kõnelevad. Ma ei tea, kas on üldse olemas nii harmoonilist ja omavahel sobivat paari kui meie Mureliga. Kui ta igavikku lahkus, oli see minu jaoks maailma lõpp.»

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse