Ilu ja mood

6 viisi, kuidas mees lõhub oma näonahka (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 18. detsember 2017 15:44
Foto: PantherMedia/Scanpix
Nahalööve, punnid ja ärritus – põhjuseks võib olla see, et sa ei investeeri oma juuste ja näonaha hooldusse ning habemeajamisse piisavalt aega ja ka raha. Men’s Health tõi dermatoloogi abil välja kuus peamist viga, mida mees oma sugemiskommetes teeb ja millega näonahka rikub.

Vale raseerija

Spetsialistid soovitavad muidugi kasutada peeni ja kalleid raseerijaid. Ja kui nahk ikkagi kipub vistrikuliseks muutuma, siis peaks proovima mõnd teist žiletti. Ent ka tavalist toidupoest ostetud raseerijat kasutades peaksid tera peale nelja nädalat või nelja raseerimiskorda välja vahetama. Sest terale koguneb baktereid, surnud naharakke ja muud vastikut sodi, mis vannitoatingimustes nahka ärritavaks muutub. Pärast iga kasutamist tuleks raseerija panna kuiva ja ventileeritud säilitamispaika.

Kui kõik raseerijad nahka ärritavad, siis on üks lihtne viis: ära raseerigi, vaid trimmi karvad trimmijaga korrapäraselt lühikeseks.

Kehvad juuksehooldustooted

Kui laup higistab, siis hakkavad šampoonijäägid läbi kulmude su näole voolama. Sageli pole juuksehooldustooted üldse näonahale sõbralikud, pigem vastupidi. Püüa leida peapesuks võimalikult nahasõbralikud ja kindlasti alkoholivabad tooted.

Nahka ei koorita piisavalt

Kuiv, tuim, soomusjas nahk ja suletud poorid – põhjuseks on liigne surnud naharakkude kogunemine. Nahakoorija teeb neile nähtudele 1:0. Lisaks pääsevad nii paremini löögile teised nahahooldusvahendid nagu puhastusvahend ja niisutaja.

Seep saboteerib

Miks muutub näonahk pärast duši all käimist kuivaks? Üks põhjus võib olla see, et liiga kuum vesi kuivatab ära naha loomulikud õlid. Või on asi seebis, mis on liiga karm ja kuivatab nahka ja soodustab nahaärrituse ning akne tekkimist.

Üks üsna nahasõbralik ja meilgi tuntud seep on Dove.

Aroomiained

Seep ja nahahooldusvahendid võivad sisaldada lõhnaaineid, mis muudavad nahka tundlikuks ja ärritavad seda. Eriti tundlikud on isegi looduslike lõhnaainete suhtes ekseemi käes kannatavad mehed. Püüa leida nahahooldusvahendid, mis on „fragrance free“.

Vähene ettevalmistus

Kindlustamaks sujuvat ja jamadevaba habemeajamist tuleks enne raseerija haaramist lasta karvadel ja nahal mõni minut raseerimiskreemi sees liguneda. Raseerida tuleks pärikarva ja võimalusel nii, et igas piirkonnas tehakse vaid üks tõmme.