Foto: Craig Robinson
Valdo Jahilo 26. november 2017 12:40
Alates tualettpaberist ja kodukeemiast, lõpetades hotellide-kämpingutega – teadlikul tarbijal on igapäevaelus võimalik peaaegu igal sammul teha valikuid, mis on tervislikumad ja säästavad loodust. Neid tutvustab Valdo Jahilo Keskkonnaagentuurist.

Maailma muudavad ka lihtsad sammud ja käitumisharjumused. Siin on soovitused, kuidas iga päev oma elus keskkonda säästvamaid valikuid teha:

  1. Vaata, milliseid märgiseid tooted pakenditel kannavad. Eelista keskkonnateadlikult ja väikese ökoloogilise jalajäljega valmistatud tooteid. Tunned need ära luige- ja lillekujulise märgise järgi. Loodussäästlikuid valikuid leidub nii ehitusmaterjalide, kodukeemia kui ka majutusasutuste seas.
  2. Jälgi, kuidas on tooted ja kaubad pakendatud, ning ära pakenda neid ostes üle (asetades näiteks vaakumpakis toote omakorda kilekotti jms).
  3. Poodi minnes võta kaasa oma korduvkasutatav kott, selle puudumisel kasuta võimaluse korral mitte plast-, vaid paberkotti.
  4. Õpi prügi sortima ja püüa see komme endale, oma lähedastele ning kolleegidelegi sisse harjutada. Spikri leiad aadressilt www.tallinn.ee/est/prygihunt/Prugi-sorteerimise-juhend.
  5. Ole eeskujuks ja loo trende. Näita poes käies, et pakendite korduvkasutamine on hea idee. Kui palud kohvipoes kallata joogi papptopsi asemel kaasas olevasse termostassi, on see märk keskkonnateadlikust käitumisest.
Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse