Suhted

Suhteõpiku avaldanud tele- ja raadiosaatejuht toob välja kõige olulisemad kooselunipid ja räägib nende juures isiklikust kogemusest

Kirsti Timmer: mida rohkem me suhtereeglite vastu eksime, seda lihtsam on vigadest õppida (34)

Katharina Toomemets, 25. november 2017 00:01
ANNAB SUHTENÕU: Oma kogemuse põhjal suhteõpiku kirjutanud Kirsti Timmer arvab, et algul tahab igaüks end kaaslasele parimast küljest näidata ja teise meele järele olla. „Tegelikult peaks olema aus, sest see, kes sa oled, tuleb ühel hetkel nagunii välja. Pole midagi hullemat, kui üritada olla keegi teine,“ paneb ta inimestele südamele.Foto: Daisy Lappard / Ajakirjade Kirjastus

„Usun, et noorena eksime kõik igasuguste reeglite vastu. Keegi ei õpi ju teiste vigadest, vaid ikka enda omadest. Mida rohkem vigu teeme, seda lihtsam on neist õppida,“ usub telenägu ja raadiohääl Kirsti Timmer (45), et ükskõik, kui palju suhteõpikuid me elus ka ei loeks – enda vigadest õpime ikka kõige paremini. Oma kogemuse põhjal tihkab ta siiski raamatukaante vahel nõuandeid jagada.

Sel nädalal andis Kirsti välja raamatu „100 nippi, kuidas suhet hoida“, mille temalt tellis kirjastus Helios. „Ma võtsin mõtlemisaega, läksin koju ja hakkasin punkte paberile kirjutama. Sain paari tunniga kokku 44 punkti, helistasin tagasi ja ütlesin, et jah, ma kirjutan,“ meenutab ta. Raamat valmis kuu ajaga. 78 suhtenippi sai Kirsti kirja üsna lihtsalt, edasi võttis snitti sõbrannadelt ja ka „Naisteka“ saatest. Ta ütleb, et korraldab sõbrannadega iga nädal padjaklubi õhtuid, kus juuakse veini ja räägitakse kõik oma mured ära. „Siis käib üks kõva arutamine küll,“ muigab ta.

Uus raamat on järjekordne eneseabiõpik, mille sarnaseid raamatupoed täis. Miks otsustas Kirsti veel ühega lagedale tulla? „Kirjastus telliski selle minult seepärast, et on palju tõlgitud eneseabiõpikuid. Nad leidsid, et on parem, kui eestlane kirjutab eestlasele.“ Raamat on tema sõnul mõeldud kõigile – meestele, naistele, noortele ja vanadele. „Seal on mõned punktid, mida peaksid teismeeas noored juba koolis perekonnaõpetuse tunnis õppima,“ arvab Kirsti.

Samal teemal

02.10.2020
Kolm kiiret nõksu suhte värskendamiseks
22.11.2017
FOTOUUDIS | Parimad sõbrannad Kirsti Timmer ja Marilyn Kerro vahetasid omavahel raamatuid
21.11.2017
ÕL FOTOD JA VIDEO | Kirsti Timmer: suhtesse tuleb minna õige eesmärgiga ning seal olles jääda iseendaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee