Ilu ja mood

FOTOD | Turule jõuavad eestimaise kingabrändi käsitööna valminud soojad sussid  

Toimetas Meisi Volt, 1. november 2017 12:45
TOKU sussidFoto: Laura Nestor
Käesoleva aasta kevadel alguse saanud TOKU kingabränd toob novembri keskel müügile lambavillasest vildist toasussid. Kolm uut sussimudelit valmivad Võrumaal OmaKinga vabrikus koostöös Eesti disaineri Piibe Tompiga.TOKU vildist disainsussidel on sarnaselt TOKU tänavakingadele pearõhk mugavusel ja kvaliteedil. Piibe Tompi sõnul on sussid inspireeritud kandja vajadustest ja põhjamaisest stiilist. “TOKU susside eripäraks on jalatalda toetavad sisetallad, mida üldjuhul toasussidel ei ole. Tänu kannakõrgendusele ja võlvtoele on jalg mõnusalt ja kindlalt toetatud,” kirjeldab Piibe Tomp loodud susse, mis on mõeldud nii naistele kui meestele.  

TOKU sussid Foto: Laura Nestor

Samal teemal

Materjaliks on sussikollektsioonile valitud naturaalne lambavilla vilt, mis hoiab jala soojana, samas laseb hingata ja väldib higistamist. Lambavilla eeliseks on veel selle mustust hülgav võime, mistõttu see määrdub kõvasti vähem kui sünteetiline materjal. Susside talla all on libeduse vastu kumm, mis kestab kaua ja on kerge puhastada.

Käsitööna valmivate TOKU susside valikus on kolm mudelit kahes värvitoonis. Mudelid on saanud nimed TOKU-le omaselt suurlinnade järgi: Brussels, Budapest ja Bern. Brussels on tagant lahtine mudel, mida saab kiirelt jalga torgata. Budapest on vana hea klassikaline, igalt poolt kinnine soe suss. Bern sai loodud inimeste huvist lahtise ninaga susside vastu.
 

TOKU sussid Foto: Laura Nestor

TOKU sussid tulevad novembri keskpaigast müügile e-poodi, Tallinna ja Tartu Kaubamajja, Stockmanni ning disainipoodidesse üle Eesti. Sussipaari keskmine hind on 39 eurot.
 
TOKU on 2017. aasta kevadel turule jõudnud Eesti kingabränd, mis pakub mugavaid ja kvaliteetseid jalanõusid disainiteadlikule inimesele. Kõik mudelid valmivad Võrumaal OmaKinga vabrikus, mis tegutseb 1993. aastast, kuid jätkab jalatsivalmistamise peretraditsioone juba aastast 1927. Eesti jalatsivabrikus valmistatakse lisaks toasussidele sandaale, pastlaid, laste- ja võimlemissusse ning nahast sisetaldu.

Samal teemal

14.10.2020
Nutikas taaskasutus: tee vanast kampsunist soojad sussid!
06.11.2017
Tanja: „Mul on klassikaline naiselik stiil ja see on kogu aeg moes.“
04.11.2017
SOE, MUGAV VÕI PIDULIK: oktoobrikuu kõige stiilsemad
31.10.2017
GALERII | Pandora särav õhtusöök tutvustas sügis-talviseid trendisuundi ehtemaailmas