Suhted

Kuidas elavad lapsed, kelle vanemad on põgenenud digimaailma?

„Unustasin end kogu aeg arvutisse ja jõudsin lapsele head ööd soovima tihti alles siis, kui ta juba magas.“ (14)

Katrin Helend-Aaviku, 14. oktoober 2017 00:01
DIGIMAAILMAS LÕKSUS: Kui pere ja lapsed jäävad arvutis istumise tõttu hooletusse, tuleb heita pilk endasse ja oma harjumusi muuta. Kes jääb nende murdmisel hätta, saab tasuta nõu ja abi hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskusest.Foto: Vidapress
„Mäletan, kuidas läksin ükskord vaatama, millega mu nelja-aastane tütar tegeleb. Tema istus suure toa põrandal, kaisukoer kaenlas ja rääkis talle, et nemad peavad kahekesi hakkama saama ja tublid olema, sest emmel on vaja arvutis palju tööd teha ning teda ei tohi segada. See oli karm,“ räägib 36aastane naine viie aasta tagusest ajast, kui ta pärast lahutust end ahastuse vaigistamiseks digimaailma uputas ja kõik muu enda ümber unustas. Isegi oma lapse.

Lapsevanemad valutavad tänapäeval südant oma laste pärast, kes liiga palju arvutis aega veedavad. Samas võib digimaailm hoopis täiskasvanud endasse tõmmata. Olgu selleks siis tööasjad, arvutimängud, e-poodides kolamine või suhtlusportaalid: kui pere ja lapsed jäävad seetõttu tagaplaanile või koguni hooletusse, neelab arvuti ilmselgelt liialt palju aega ning on tagumine aeg endasse vaadata ja harjumused ümber kujundada.

Samal teemal

16.09.2017
„Kui sa ei luba mul arvutis olla, jooksen kodust ära ja lähen sõpradega kanepit tõmbama!“
03.07.2016
TESTI END: kas oled nutisõltuvuse küüsi langenud?
24.05.2016
"Ma nägin, kuidas lapsest sai aina uut doosi vajav nutisõltlane ja elu muutus põrguks!"
24.05.2014
Suveks maale vanaema juurde? Ei tea – jube igav on, kui arvutit ei ole!