Foto: Daisy Lappard
Greta Kaupmees 11. oktoober 2017 17:11
Endine pangatöötaja Margit Ivanov tegi elus ­kannapöörde ja hakkas tegelema elude ­ümber­kujundamisega, mida nimetab muigamisi sisemaailma puhastamiseks prügist.

Peale selle on Margit (46) sukeldunud muusikamaailma ja teeb teraapiaid Tiibeti helikaussidega. Ta meisterdas ise endale harfi ja üritab seda väikest viisi mängida. «Mul ei ole üldse mingit muusikalist haridust. Isehakanud muusik,» naerab naine.

Depressiooni õppetund

Margit on lõpetanud Inglise kolledži, õppinud Tallinna majanduskoolis infotehnoloogiat ning seejärel ülikoolis rahvusvahelist ärijuhtimist. Ta on 15 aastat töötanud pangas. «Olin täiesti numbrite maailmas ega tundnud selliste asjade vastu huvi. Olin siis täielik skeptik ja kindlasti olid Tiibeti kausid minu jaoks müstika- ning esoteerikavaldkond,» meenutab ta oma totaalset muutumist.

Pangas töötamise aeg oli turvaline: töö, kodu, lapsed. «Abiellusin noorelt, mul on kaks toredat tütart. Olin tavaline kontoriinimene, kelle põhiliseks mõtlemapanevaks jõuks said isiklikud läbielamised ja vajadus midagi muuta.»

Naise elu pöördepunkt oli lahutus, tekkis vajadus oma elu muuta. «Muidu olekski jäänud antidepressante kasutama. Need võtsid ärevuse ja ebakindluse maha, aga tahtsin teistsugust toetust kui retsept,» kirjeldab Margit võitlust depressiooniga. Tänu psühholoogilisele nõustajale, kes peale tavavestluse õpetas ka vabastavat hingamist, käis Margit läbi protsessi skeptikust katsetajaks.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse