Foto: Daisy Lappard
Mari Kukk 10. september 2017 13:34
«Mida rohkem ma süüa teen, seda enam mõistan, kui palju on mul vaja õppida,» ütleb tippkokk Hardi Nurmine oma koduköögis hullumeelsele töörügamisele tagasi vaadates. Lõpuks ometi saab ta aja maha võtta ning enda, abikaasa ja tütretirtsu päralt olla.

Hardi ­Nurmine (32) tekitab Naistelehe toimetuses kirglisi tundeid. Kõikidel on tema kohta midagi tunnustavat öelda, olgu see siis noore mehe sümpaatne olek, seksikad tätoveeringud või muu, toidukunsti filigraansest valdamisest ja telegeenilisusest rääkimata. Missugune on mitmeid restorane tippu viinud ja kaks aastat «Hardi kööki» juhtinud kokk kodus? Seda läksimegi uurima.

On esmaspäeva õhtu ja Hardi on just tulnud trennist. «Mul on Nike Training Clubi äpp, täna oli eriti rets trenn! Võttis võhmale,» teatab ta rõõmsa naeratuse saatel. Avatud planeeringuga elamises mängib teler, sealt tuleb jalgpall – tema lemmik. «Ükspäev mängisin üle pika aja sõpradega – täismeeskond, kohtunikud, 90 minutit ... Täisvärk ühesõnaga. See lõppes karkudega. Aga hobusesalv peale ja hüppeliiges sai kenasti korda. Chef Cupile tahtsin ka minna. See on restoranikokkade jalkavõistlus, sel aastal toimub 17. septembril, aga ei hakka punnitama, sest sõidan septembri lõpus perega Hawaiile. Karkudega ei tahaks hästi minna,» muigab Hardi.

Telekokk näeb välja rõõmus ja rõõsa. Alates juulist ta ka tunneb ennast nii. Mitmed projektid on läbi saanud – «Hardi köök» enam eetrisse ei tule, restorane ta ka praegu ei juhi. Mees on lapsega kodus. «Isapuhkusel,» nagu ta ise ütleb. Mõistagi pole kodune elu mingi siidipatjadel lesimine. Või peente roogade nikerdamine. «Ega eriliseks kokkamiseks aega jäägi.»

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse