Foto: AM
Kiri tegevtoimetajalt 13. juuli 2017 23:02
Milline õnn on olla ... mitte enam nii noor. Segadus su peas on asendumas seisukohtadega. Tasapisi hakkab selgeks saama, milleks võimeline oled, mis sulle ilmas huvi pakub, mida tahaksid veel teha ja osata. Tasapisi, sest endiselt on nii palju põnevaid valikuid. Seetõttu tundub üsna hirmutav, et oma järgneva elu võimaluste üle tuleb otsustada juba 18aastaselt. Teed valiku varsaaruga, kuigi kappama pead nende tagajärgedega kronuks saamiseni välja. Kui mina keskkooli lõpetasin, olid võimalused võrreldes praegustega nagu Päikesesüsteem võrreldes Linnuteega. Ometi ei aidanud see mul õige tee leidmist lihtsamaks teha. Läksin hommikul kodust välja, et viia kõrgkooli sisseastumise avaldus tööstuse planeerimise erialale. Õhtul tagasi tulles olin selle jätnud hoopis teise kõrgkooli, et õppida joonistamist, joonestamist ja tööõpetust. Sellise otsustusvõimega inimest ei tohiks üksi poodigi saata!

Olgu öeldud, et lõpuks ei õppinud ma kumbagi. Jõudsin üle kivide ja kändude ikka selleni, mis kõige paremini välja tuleb. Kahtluseuss, et äkki oleks pidanud valima sisekujunduse, juura, arstiteaduse või lennunduse, närib mind aina vähem ...

Ehk seepärast ei tasugi nii väga peljata, et valed valikud eluteel täiesti rappa juhivad. Sinu loomus murrab varem või hiljem läbi ja juhatab sind õigele rajale. Mõnel võtab see lihtsalt kauem aega. Ka vahepealset ekslemist ei tasu ajaraiskamiseks pidada – pole midagi, millest inimene ei õpiks. Nii juhtus ka Timiga, kellest seekordses ajakirjas pajatame. Too värvikas noormees mõistis, et välismaa ülikoolis õpitud eriala pole tema tassike teed, esimesel tööintervjuul. Õnneks oli tema tegelik kirg endast juba teismeeas märku andnud ja juhatas Timi taas hingelähedase valdkonnani. Tähelepanelikult lugedes leiab sarnaseid jõujooni ka meie teistest persoonilugudest. Loomus murrab läbi. Kes sellest aru saab, ei vaja oma elu sõlmpunktides ei selgeltnägijaid, kristalle ega teisi «tarku» nõuandjaid, vaid teeb parimad valikud ennast kuulates ja usaldades.

Sel nädalal soovitame …

  • koguda inspiratsiooni Raivo E. Tamme sihikindlusest. Lk 6
  • tutvuda vee joomise põhimõtetega iidses ajurvedas. Lk 28
  • muiata koos Alan Adojaaniga selle üle, kuidas me kõik eluks nippe vajame. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse