Mitmesugust

Läbi mõtlemata asukohaga tätoveering või augustamine võib tekitada seletamatuid tervisehädasid (13)

Naisteleht, 8. juuli 2017 08:51
Foto: Gabriel Nunes
Inimesed on oma keha märgistanud eri põhjustel juba väga ammustest aegadest. Tätoveeringutele ja augustamisele on alati lisandunud eriline sümboolne või individuaalne tähendus. Kuidas keha­kaunistused inimesi spirituaalselt ja füüsiliselt mõjutavad, avab esoteerik ja veebilehe Salamaailm autor Kadri ­Heinmaa.

Oma kehale tindise nõelaga püsivate piltide torkimist, nahale sümbolite põletamist või lõikamist ning augukeste abil enda külge ehete kinnitamist praktiseeritakse juba iidsetest aegadest. Vanimate leidude hulgas on üle 5000 aasta vanune muumia, kelle kehale tätoveeritud 61 pildikest olid tõenäoliselt osa mingist teraapiast. Lisaks esines mehe kehal rituaalse kehaaugustamise jälgi ja tema kõrvalestadesse torgatud augud olid venitatud umbes 10 mm suurusteks. Egiptuses tätoveerisid naised oma reie siseküljele jumal Besi kujutise, et kaitsta end lapsesünni ajal. Ninarõngad olid hõimude hulgas populaarsed, näitamaks vaenlasele oma valu­taluvust. Peale tätoveerimise ja augustamise kasutati ka põletamist ja lõikamist. Meistri osava käega tekitatud haavadest ja põletustest said paranedes keerukad ja imelised disainid. Kõik need võtted olid kasutusel enda kaunistamiseks, osaliseks ohverdamiseks või kaitseks. Mis tahes põhjustel seda tehti, oli sel alati ka sügavam spirituaalne põhjus ja mõju.

Mida teeb füüsisele?

Samal teemal

Igaüks, kes oma keha märgistab, võiks endalt ka küsida, milline mõju sellel on. Kehamärgistamist on väga palju seostatud akupunktuuriga. Kõrvad on ühed olulised punktipesad ja augud kõrvalestas võivad mõjutada inimese tervist. Näiteks kõrvanibust üleval pool kuulmekäigu ees oleva kõhre (Tragus) augustamine võib aidata kaalu langetada, sest sellesse punkti augustatud ehte stimuleerimine vähendavat näljatunnet. Paljud inimesed on märkinud, et kõrvalesta ülaosa augustamine on aidanud neil migreenidest vabaneda. Naba augustamine võib aidata viljakusprobleemide korral. Taani tätoveerija Colin Dale otsustas teha katse mehe peal, kellel oli astma, reuma mitmetes liigestes, peavalud, kohin kõrvus ja ta norskas. Koos kogenud akupunktuurispetsialistiga tätoveeris ta selle mehe kehale täpikesi, stimuleerides vastavaid punkte. Kolm kuud hiljem teatas mees, et enamik vaevusi oli märgatavalt vähenenud, kui mitte täiesti kadunud. Aasta pärast protseduuri olid mõned kaebused taas ilmunud, kuid mitte varasema intensiivsusega.

Nii tätoveerimisel kui ka augustamisel võib esineda ka negatiivseid mõjusid. Isegi kui jätta kõrvale hügieeninõuete eiramine ja eksimused hilisemal hoolitsemisel, võivad sellisel kehakaunistamisel olla tõsised tagajärjed füüsilisele tervisele. Läbi mõtlemata asukohaga tätoveering või augustamine võib tekitada seletamatuid tervisehädasid, tabades valet punkti. Võivad tekkida valud või muud vaevused, millele arstid ei leia seletust ega ravi.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee