Suhted

Elu pärast monogaamiat: kas avatud suhe teeb õnnelikuks? (24)

Kais Allkivi, 20. mai 2017 04:00
KONKURENTS SUNNIB PINGUTAMA? Õhtulehega oma lugu jaganud Rain väidab, et avatud suhtes on võrdlusmoment kaaslase teiste partneritega väga inspireeriv ning paneb pingutama, et ise parem olla. Teisalt leidub neidki, keda on hakanud häirima, et elukaaslane täielikult neile ei pühendu. Pilt on illustreeriv.Foto: Getty Images

„Meil on teineteisega vaimustavalt hea. Samal ajal tekib ikka vahel huvi ka kellegi teise vastu – siis ei võta me seda solvangu või petmisena, vaid loomuliku asjana,“ kirjeldavad oma kooselu Katrin (29) ja Rain (34). Nende meelest peetakse monogaamiat liiga kergekäeliselt suurimaks armastuse väljenduseks. „Oluline on, mida sa partnerile pakkuda suudad, mitte mida sa teistega tegemata jätad,“ rõhutab Katrin.

Niisugust avatud suhet, mille on valinud üha rohkemad paarid, on Ameerika ajakirjanduses nimetatud uueks monogaamiaks: esikohal on selgelt üks armastatu, kuid lubatud on ka seks ja hingeline lähedus teiste inimestega.

„Meil on põhimõte, et kui käime kellegi teisega väljas, siis ei tohiks meie omavaheline suhe sellest kuidagi kannatada,“ räägib Rain. „Me ei tee nii, et oleme diivanil üksteise kaisus ja üks hakkab kellegi teisega sõnumeid vahetama.

Samal teemal

09.01.2019
ÜLLATAV AVASTUS: loomad muudab monogaamseks kindel geenivalem
26.07.2017
KAS TÕESTI: avatud suhtes ja monogaamsed paarid on sama õnnelikud?!
04.07.2017
Kas ma pean paljaks võtma? Kas seksi ka saab?
26.06.2017
SPIKKER! Mis toimub sel aastal Joogafestivalil?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee