Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 17. mai 2017 21:26
Itaalia valitsus annab ilma rahata ära 103 ajaloolist lossi ja villat. Muidugi on pakkumisel ka konks, päris niisama lihtsalt asjad ei käi.

Kaunid Montefiore ja Blera lossid koos veel 101 kauni vanaaegse ehitisega otsivad endale uusi omanikke, kirjutab The Independent. Sealjuures müügihind neil puudub. Paraku saavad uhke lossi endale vaid need, kellel on ette näidata väga konkreetne plaan hoonete renoveerimiseks, korrashoidmiseks ja kasutamiseks. Lossid on turismiobjektid ja sellena soovitakse neid ka säilitada.

Kuigi lossides võib avada nii spaa, restorani kui hotelli, peavad uued omanikud põhjendama, kuidas nende plaan kohalikku turismiäri edendab. Kuigi see võib tulla pettumusena neile naistele, kes lootsid, et võivad oma privaatses villas mõnusasti laiselda ja veiniistanduse püsti panna, on see äärmiselt soodne pakkumine ärivaistuga naisele. Tema ei pea unikaalse ehitise enda eest midagi maksma, kuid võib viietärnihotelli või lõõgastava spaa üles vuntsida ning jääda lootma, et turistide hordid tema kauni pärli üles leiavad.