Foto: Daisy Lappard
Naisteleht 26. aprill 2017 08:01
Anu on ühteaegu tugev nagu tamm, kes seisab sirgelt kodumaa kaitsel, teisalt õrn nagu lilleõis, kes hõljub ringi kirjus kleidis ja pomiseb omaette manasõnu. Šamaanina on ta Anubis, kelle ülesanne on peletada eemale inimeste kurjad mõtted ja haigused, mis ei lase elada õnnelikku elu.

Anu Pahka (55) igapäevatöö on olnud kaitseväe kaptenina koolitada ajateenijaid ja kaitseliitlasi metsas ellu jääma. Teda võib pidada Eesti esimeseks naisohvitseriks, kes on seda ametit pidanud juba veerand­sada aastat. Nüüd on ta otsustanud oma võimeid kasutada hoopis šamaanioskuste kaudu inimeste aitamiseks. Samas ei suuda saate «Eesti selgeltnägijate tuleproov» võitja seni päriselt uskuda, et ta selliste ülesannete kõrgusele küündib.

Anu on kindel, et tavameditsiini kõrval on vaja ka hingetohtrit ja külanõida, kelle maailm on täis müstikat ja salapära ning kes peletab probleemid mõnikord kummaliste meetoditega, nagu näiteks loits või rituaal. Abivajajaid on pärast saadet tema juurde voorinud üksjagu. «Praegu tegelen peamiselt noorte ja lastega, aitan neid ja õpetan loodust austama, hoidma ja väärtustama ning omavahelisi suhteid parandama. Teen ka ravi­massaaži ja nõustan,» räägib naine.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse