Foto: Pixabay
Naisteleht 21. november 2017 23:00
Smuuti on üks kiiremini valmivaid hommikusööke üldse ja kohe kindlasti üks maitsvamaid ka. Kui sa aga viimase väitega hästi nõustuda ei taha, siis ehk oled teinud smuutide tegemisel vigu. Vaata üle need 9 suurimat viga ja lahendusi, kuidas neid vältida!

1. Vähene blenderdamine

Lahendus: Smuuti on kiire ja lihtsasti valmistatav, aga jäta piisavalt aega blenedramiseks. 10-15 sekundist ei piisa korraliku smuuti valmistamiseks. Blenderda minimaalselt 1 minut, et smuuti saavutks oma täiusliku tekstuuri ja segu oleks ühtlaselt pehme ning kreemine.

2. Paksendaja puudumine

Lahendus: Heal smuutil on alati üks koostisosa, mis aitab smuuti siduda ühtlaseks ja kreemiseks. Virsik, avokaado, aprikoos, mango ja banaan aitavad sind. Pole vaja neid kõiki korraga kasutada, aga kasutades vähemalt ühte nendest saate hea kreemise ja õige konsistentsiga smuuti. Võid smuutile lisada ka lusikatäie chia, kanepi- või linaseemneid. Need mitte ainult ei paksenda, vaid annavad lisaks ka hea doosi häid omega rasvasid, mis omakorda aitavad toitainetel paremini imenduda.

3. Pulbrite üledooseerimine

Lahendus: Erinevate supertoitude ja jahude lisamine mõjutab smuuti toiteväärtust ning vitamiinide ja mineraalide sisaldust. Ole tähelepanelik nende doseerimisel ja loe tähelepanelikult igalt pakendilt, ega sinna ei oleks lisatud kunstlikke magustajaid või muid tundmatuid koostisosasid. Jälgi ka päevast soovitatud kogust ja tunneta oma keha. Kõige lihtsam on kasutada juba valmistehtud supertoidu segusid, kui kõiki asju ükshaaval osta ja siis hommikul pead murda, mida ja kui palju kasutada.

4. Liiga magus

Lahendus: Kindlasti ära lisa suhkrut. Mitte mingit ekstra suhkrut, unusta ära! Seda nippi kasutavad ainult kiirtoidukohad, et smuutile hea maitse anda. Smuuti magustamiseks on olemas looduslikke asendusi, nagu näiteks mesi, datlid (kivideta) ja agaavisiirup. Kui ostad poest mandli-, riisi-, soja- või kaerapiima, siis vali kindlasti unsweeetened. Vedelikuna kasutame põhiliselt vett… täiesti tavalist kraanivett. Pole vaja raisata raha magustatud poe mahladele, mis sisaldavad suures koguses suhkruid. Hea valik on veel kookosvesi, kevadel kasemahl jne.

5. Vähem on rohkem

Lahendus: Kiusatus on alati lisada maksimaalselt kõiki asju ühte smuutisse. See peab kaitsma päikese eest, tegema tugevaks, targemaks, saledamaks ja 7x ilusamaks. Seda pole mõtet loota, et üks smuuti parandab kõik vead. Paljud asjad just näiteks rohelistes smuutides ei sobi omavahel kokku ja võivad tekitada puhitusi ning ebameeldivaid gaase. Ei ole mõtet visata blenderisse avokaaodot, banaani, marju, köögivilju, seemneid, pähkleid, idusid, rohelist ja peoga supertoite lootes sealt mingit ime eliksiiri. On mingid asjad, mis sobivad ja mingid asjad, mis ei sobi üldse. Kõige kindlam on kasutada 3-4 põhikoostisosa ja alustada lihtsamate smuuti retseptidega. Less is more!

Ülejäänud vigadest loe edasi juba SIIT!

Foto: Pixabay