Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 10. märts 2017 20:34
Pole midagi parata, me elame kultuuris, mis soodustab, lausa nõuab raha kulutamist. Oleme kõikjal ümbritsetud reklaamidest ja muust infomürast, mis kummardab kulutamist ja ostlemist. Peaksime mõistma, et kokkuhoidlikkus ei ole mitte meeleheide, vaid vastutus. Säästliku eluviisi üks pool on raha säästmine. Teine pool õige mõtteviis.

Isegi kui sul on vähe raha, mida kõrvale panna, tee seda ikkagi, soovitab Huffington Posti artikkel rahamuredest ja nende vältimisest. Ava eraldi säästuarve või –hoius ja pane sinna kõrvale kas või paar eurot korraga. Tähtis pole mitte suurte numbritega alustamine, vaid säästmisharjumus kui selline. Kui kogu su raha on ühel kontol, on sul ka suurem kiusatus see kõik ära kulutada.

Kas sul on näpud suhteliselt põhjas, aga ütleme, üheks väikeseks iluprotseduuriks või restoraniskäiguks veel raha jätkuks? Siis on hea uudis see, et sul on veel natuke ruumi oma kulutused kriitilise pilguga üle vaadata. Üks soovitus on tuua oma nädalasse täna-ma-ei-kuluta-päevad. Vaata ka üle, millised tooted on sinu ostunõrkusteks. Kas kipud sooduspakkumiste ajal ostma mõttetut träni? Pane see raha parem säästudeks ootele ja tunne ära oma käitumismustrid, et neid järgmisel korral poes käies muuta. Kui vaja, tee endale igapäevane eelarve, millest üle sa endal kulutada ei luba.

Aga kui oled tõeliselt täbaras olukorras, siis võid lisaks eelmistele sammudele vaadata üle järgmised asjad.

On sul kinnisvara või vaba tuba, mida välja üürida.

On sul riideid või muid asju, mida sa ei vaja ning võiksid ära müüa.

On sul võimalik küsida palgatõusu või leida tööalaseid lisaülesandeid, mis tooksid ka rohkem sisse.

On sul mõni kasulik hobi või oskus, mida saaksid rahaks pöörata, näiteks käsitöö või toiduvalmistamine.

Majanduslik kitsikus ei ole häbiasi, vaid sageli lihtsalt elu paratamatus. Ka sellest on võimalik välja tulla.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

See 11. märts 2017 18:33
Artiklel on kirjutatud rikastele. Väljas söömised ja mõttetud ostud?- vaesel pole võimalik midagi sellist lubada. Tõelised nipid on: osta 50% allahinnatud toitu, vanniskäiguvett kasuta vetsus, koli puuküttega korterisse ja küta vaid siis, kui temp langeb alla -5, muul ajal odavam on soe kampsun ja mitu tekki, riided kaltsukast ja osta.ee keskkonnast, ühistransport ja häletamine on soodsaimad liikumismeetodid
olen pensionär 11. märts 2017 06:17
kuidas säästa seda ,mida polegi???
töötaja 18. märts 2017 12:38
pensionärid ei peagi enam säästma. nemad elavad ju oma eluajal tehtud investeeringutest.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS